Debiutancki Mini Silesia Marathon strzałem w dziesiątkę [ZDJĘCIA]

 

Debiutancki Mini Silesia Marathon strzałem w dziesiątkę [ZDJĘCIA]


Opublikowane w sob., 04/10/2014 - 21:36

W sobotę, 4 października spod centrum handlowego Silesia City Center w Katowicach wystartowali uczestnicy Mini Silesia Marathon. Taka impreza odbyła się po raz pierwszy, ale od razu spodobała się biegaczom i kibicom.

Na 4,2-kilometrową trasę wyruszyło 878 biegaczy. Wśród nich byli zarówno doświadczeni maratończycy, amatorzy rozpoczynający swoją przygodę z bieganiem, jak i rodziny z dziećmi. Wszyscy walczyli o Puchar Radia RMF FM.

Najszybciej trasę dookoła Spodka, a następnie ulicami Olimpijską, Sokolską i Chorzowską pokonał Tomasz Kawik. Zawodnikowi KS Cracovii Kraków zajęło to 13 minut i 58 sekund. Kolejne miejsca na podium zajęli Damian Kowalik (14,11), który specjalizuje się w biegach na 3000 i 5000m oraz  Michał Kwieciński (14,15). Wśród pań najszybsza była Patrycja Włodarczyk, która na mecie pojawiła się po 16 minutach i 4 sekundach. Wyprzedziła  Magdalenę  Krawczyk (16,48) i Magdalenę Cisek (17,19).

Atmosfera była niesamowita. Prawie 900 osób w żółtych koszulkach budziło zainteresowanie nawet przypadkowych przechodniów, którzy zatrzymywali się, by zrobić chociaż kilka zdjęć. Pomysł zorganizowania Mini Silesia Marathonu okazał się być strzałem w dziesiątkę. Kibice bardzo żywiołowo zagrzewali biegaczy do walki i dodawali im motywacji. Dla biegaczy, była to okazja, żeby sprawdzić się na krótszym dystansie, a dla niektórych  sposobem na spędzenie dnia w aktywny sposób.

Mamy nadzieję, że organizatorzy wpiszą Mini Marathon na stałe w kalendarz imprez i Silesia Marathon stanie się imprezą także dla mniej zaawansowanych biegaczy.

W niedzielę na starcie staną maratończycy. Organizatorzy spodziewają się , że głównym biegu weźmie udział 4000 biegaczy.

Pełne wyniki minimaratonu znajdziecie w naszym KALENDARZU.

KK

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce