Delegaci IAAF w Monako rozmawiali o Sopocie

 

Delegaci IAAF w Monako rozmawiali o Sopocie


Opublikowane w pon., 18/11/2013 - 09:04

Przez dwa dni w Monako trwały obrady, spotkania, warsztaty i uroczystości Rady IAAF. Jednym z tematów poruszanych już pierwszego dnia konferencji, były Halowe Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Sopocie wiosną przyszłego roku. 

Stan przygotowań delegaci IAAF ocenili jako imponujący już podczas krótkiej wizyty w Polsce w październiku . Teraz jedynie potwierdzili taki stan rzeczy. Mistrzostwa odbędą w hali, która nie jest przystosowana do zawodów lekkoatletycznych. Specjalnie na tę okazję zostanie zamontowana bieżnia tymczasowa, która podniesie poziom podłogi o trzy metry i o jeszcze jeden metr na łukach. Kibice znajdą się więc bliżej zawodników.

Montaż składanej bieżni rozpocznie się 18 lutego, a po mistrzostwach będzie ona wykorzystywana podczas innych zawodów. Podczas obrad delegaci poinformowali również, że Lech Wałęsa zgodził się objąć funkcję honorowego przewodniczącego Lokalnego Komitetu Organizacyjnego, a ponadto przedstawiciele Sopotu relacjonowali proces poszukiwania wolontariuszy.

Organizatorzy mają listę zadań dla 600 wolontariuszy, ale mistrzostwa cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że zgłosiło się 300 osób więcej. Najwięcej aplikacji zostało przysłanych bezpośrednio po mistrzostwach w Moskwie, a wśród chętnych znaleźli się również Rosjanie. Sopot nie musi się obawiać braku zainteresowania imprezą. Duże zamówienia na bilety płyną z USA, Wielkiej Brytanii i z Czech. Kolejna ocena postępu przygotowań do mistrzostw nastąpi w styczniu.

IB

Fot. IAAF

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce