Dookoła Jeziora Sulejowskiego pieszo, z kijkami lub rowerem

 

Dookoła Jeziora Sulejowskiego pieszo, z kijkami lub rowerem


Opublikowane w śr., 06/08/2014 - 21:07

– Tego typu imprezy jeszcze w Polsce nie było – zapowiada hucznie pierwszy Maraton Dookoła Jeziora Sulejowkiego Piotr Banaszkiewicz, organizator. Na malowniczej pętli ścigać się będą biegacze, nordic-walkingowcy oraz rowerzyści już 13 września. 

Jezioro Sulejowskie to jeden z największych sztucznych zbiorników w kraju. To miejsce mieszkańcom województwa Łódzkiego i Mazowieckiego znane doskonale – tysiące ludzi wypoczywa tu korzystając z żaglówek, kajaków czy rowerów wodnych. – Ale takiej atrakcji, jak nasz ultramaraton jeszcze tu nie było –opowiada Piotr Banaszkiewicz, który okolice Sulejowa i jeziora zna jak własną kieszeń. – Przed wieloma laty startowaliśmy tu z naszymi pierwszymi imprezami na orientację. Jest to więc swego rodzaju powrót do korzeni – tłumaczy organizator.

Maraton Dookoła Jeziora Sulejowskiego rusza 13 września o 10:00. Zawodniczki i zawodnicy obiegną Jezioro startując z jednego z najlepiej zachowanych Opactw Cysterskich w kraju, znajdującego się w Sulejowie. Następnie pobiegną przez centrum Sulejowa, przekroczą Pilicę i od zachodu zaczną zataczać pętle dookoła Jeziora. – Trasa jest maksymalnie przyklejona do Jeziora. Będą szerokie leśne dukty, ale i wąskie, lekko pozarastane ścieżynki z widokiem na całe Jezioro, będą nadbrzeżne wydmy, malownicze rozlewisko Luciąży i wiele innych atrakcji – zapowiada Banaszkiewicz.

Asfalt pojawia się chwilowo i stanowi przyjemną odmianę od ścieżek nad jeziorem. – Ciekawym punktem biegu jest z pewnością przebieg tamą na Elektrowni Wodnej w Smardzewicach u szczytu północnego krańca Jeziora - wskazuje nasz rozmówca. Meta w pięknym kontekście Opactwa Cystersów.

Zgłoszenia przyjmowane są już od kilkunastu tygodni, ale wciąż jest sporo wolnych miejsc. Organizatorzy zapraszają na bieg całe rodziny. – Dla mniej zaawansowanych biegaczy i piechurów przygotowaliśmy dystans 10 kilometrowy. Dla pasjonatów dwóch kółek jest z kolei trasa głównego maratonu – zauważa Piotr Banaszkiewicz.

Strona imprezy

AB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce