"Droga do zdrowia" - oglądaj w TVP 1 już od niedzieli!

 

"Droga do zdrowia" - oglądaj w TVP 1 już od niedzieli!


Opublikowane w czw., 26/03/2015 - 09:56

W najbliższą niedzielę telewizyjna "Jedynka" wyemituje pierwszy odcinek nowego programu o bieganiu - "Droga do zdrowia". Partnerem programu jest firma PZU. 

"Droga do zdrowia" to cotygodniowy magazyn dla biegaczy, w którym znajdziemy wszystko to, co ważne i ciekawe dzieje się w środowisku i opisuje biegową rzeczywistość. Znajdziemy w nim m.in. relacje i ciekawostki z najciekawszych biegów w Polsce czy na świecie, porady treningowe i dietetyczne, przegląd gadżetów czy modę biegacza.  

- Nasi reporterzy będą obecni na najważniejszych i najciekawszych, naszym zdaniem, biegach w Polsce. Odwiedzimy kluby fitness by sprawdzić jak poza bieganiem może rozwijać się sportowiec amator. Będą sondy i porady treningowe biegaczy dla biegaczy oraz wskazówki ekspertów. Wraz z trenerem Januszem Wąsowskim będziemy przygotowywać dwóch biegaczy-amatorów do debiutu we wrześniowym PZU Maratonie Warszawskim - informuje Sylwia Dekiert z TVP, wydawca nowego magazynu. - Będziemy też przeglądać gadżety i ciuchy dla biegaczy - ciekawe, śmieszne, ale funkcjonalne i praktyczne. Nie zabraknie wywiadów i publicystki - dodaje.

Premierowy odcinek "Drogi do zdrowia" w całości będzie poświęcony jubileuszowemu 10. PZU Półmaratonowi Warszawskiemu. - Pierwsze wejście z miasteczka biegowego zaplanowaliśmy już na godz. 9:42. Wrócimy do historii imprezy, nowej trasy. Porozmawiamy ze zwycięzcą, pierwszym Polakiem na mecie. A także gośćmi imprezy, których na pewno nie zabraknie - wyjaśnia Sylwia Dekiert.

Warszawski półmaraton, ale też m.in. festiwalowy plebiscyt Biegowe Wydarzenie Roku wypełni drugą część programu, zaplanowaną na godz. 11:35. Warto zapamiętać tę godzinę, bo kolejne odcinki "Drogi do zdrowia" będą się ukazywały właśnie o tej porze. W każdą niedzielę, od marca do listopada, z wyjątkiem Świąt Wielkiej Nocy oraz wakacji. W przygotowaniu jest aż 25 odcinków magazynu. 

Redakcję magazynu tworzą wspomniana już Sylwia Dekiert, a także Sławomir Siezieniewski, Sebastian Parfianowicz, Przemysław Babiarz oraz terenowi reporterzy Telewizji Polskiej. To sprawi, że bez względu na szerokość geograficzną, pod którą zamieszkujemy, w "Drodze do Zdrowia" znajdziemy także materiały z własnego podwórka.  

Rozwinięciem formuły programu będzie jego podstrona w serwisie internetowym Biegnij.tvp.pl. - Znajdziemy tam zarówno archiwalne wydania magazynu, jak i wszystko to, co nie zmieści się w niedzielnym magazynie. Wartościowych treści z pewnością nie zabraknie, dlatego już dziś zachęcam do odwiedzania naszej strony - namawia Sylwia Dekiert. Przyłączamy się do zaproszenia. 

Partnerem programu jest firma PZU.

- PZU stawia na zdrowie i aktywność fizyczną więc angażowanie się w inicjatywy medialne promujące te obszary jest naturalnym rozwiązaniem. W ten sposób docieramy do szerokiego grona odbiorców i kreujemy pozytywny wizerunek sportu amatorskiego - wskazuje Michał Witkowski, rzecznik Grupy PZU, która m.in. zapewni redakcji programu nieograniczony dostęp do wydarzeń biegowych wspieranych przez ubezpieczyciela, takich choćby jak Półmaraton i Maraton warszawski czy Festiwal Biegowy w Krynicy. Stałymi gośćmi programu będą także eksperci i sportowcy współpracujący z PZU. 

Dlaczego warto oglądać "Drogę do Zdrowia"?

- Program jest przeznaczony przede wszystkim dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z bieganiem i uważam, że jest w stanie pokazać najciekawszą stronę tej dyscypliny. Redaktorzy TVP gwarantują różnorodność tematów w nim poruszanych oraz wysoką jakość materiałów - stwierdza Michał Witkowski.

Biegaczy, którzy nie startują w niedzielę w Warszawie zachęcamy do włączenia telewizora. Przypominamy - o godz. 9:42 oraz 11:35. 

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce