Druga odsłona Crossowego Grand Prix Jury w sobotę w Ogrodzieńcu

 

Druga odsłona Crossowego Grand Prix Jury w sobotę w Ogrodzieńcu


Opublikowane w pon., 26/05/2014 - 16:01

Zaproszenie organizatorów z Grupy Paleo.

Zapraszamy na kolejny bieg z cyklu 4 PORY ROKU Crossowe Grand Prix Jury, czyli bieg crossowy i marsz Nordic Walking – WIOSNA. Cykl został tak zaplanowany aby pokazać piękne krajobrazy oraz wspaniałe miejsca na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Rozpoczęliśmy 30 marca biegiem w Morsku k. Zawiercia, gdzie można było podziwiać ruiny zamku Bąkowiec i spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu z rodziną.

Przed nami druga runda. Spotykamy się już w sobotę 31 maja. Biuro zawodów będzie czynne w godzinach od 7:00 do 10:00, start i meta przy Zamku Ogrodzieniec w gminie Ogrodzieniec.

Czeka kilka dystansów. Najdłuższy to ok. 23 km - bieg ma charakter „tam i z powrotem”, ale są też krótsze dystanse dla biegu i marszu Nordic Walking po pętli - 1 okrążenie o długości ok. 5 km lub 2 okrążenia, czyli długość ok. 10 km. Dodatkowo IPA Zawiercie organizuje bieg dla dzieci ze szkół podstawowych i z gimnazjów.

Nasza trasa to ścieżki biegowe, szlaki turystyczne i drogi szutrowe w terenie leśnym oraz drogi asfaltowe. Trasa, jak to na Jurze, urozmaicona i wymagająca.

W nagrodę za wysiłek mamy medale do kolekcji dla każdego uczestnika...

… oraz bardzo fajne nagrody rzeczowe dla najlepszych w biegu na 23 km - autoryzowany Dealer KIA Euro-Kas ufundował samochód KIA na weekend, właściciel hotelu POZIOM 511 pobyt weekendowy z osobą towarzyszącą, a Region IPA Zawiercie ufundował tradycyjne akcesoria jurajskie: miecz i biżuterię̨.

Dla zwycięzców w pozostałych biegach i marszu Nordic Walking są także atrakcyjne nagrody.

Impreza ma charakter otwarty. Zapisy odbywają się tylko przez Internet.

W dniu zawodów każdy uczestnik w ramach pakietu startowego będzie mógł zwiedzić zamek. To nic, że już tu byliście, bo właśnie została otwarta nowa trasa zwiedzania zamku i można zobaczyć nowe drewniane krużganki i nowe trasy zwiedzania. Ponadto, przygotowujemy wiele innych atrakcji dla dzieci i dla dorosłych.

Zapraszamy!

Strona imprezy

Regulamin

Zapisy

organizatorzy / opr. red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce