ENEA Tri Tour i ludzie z żelaza zagościli w Borównie-Bydgoszczy

 

ENEA Tri Tour i ludzie z żelaza zagościli w Borównie-Bydgoszczy


Opublikowane w pon., 01/09/2014 - 13:16

Przedostatnia impreza z cyklu ENEA Tri Tour w Borównie-Bydgoszczy pozwoliła wyłonić prawdziwego „Polaka z żelaza”. Został nim Robert Karaś, który pokonał pełen dystans z czasem 09:13:43, kończąc go efektownym biegiem maratońskim. Z kolei na dystansie długim najlepszy okazał się Łukasz Kalaszczyński (04:19:47) Finał ENEA Tri Tour odbędzie się już za tydzień w Przechlewie.

W sumie na starcie ENEA Triathlon Borówno stanęło ponad 400 uczestników z kraju i zza granicy, którzy rywalizowali indywidualnie lub sztafetach. W drugim przypadku tryumfował zespół „Region Wsparcia Teleinformatycznego w Bydgoszczy” (na pełnym dystansie) oraz „Odnova” (na długim dystansie).

– Zawodnicy startujący w ENEA Triathlon Borówno pokazali, że pomimo zbliżania się do końcówki sezonu letniego, utrzymują prawdziwą kondycją z żelaza. Uzyskali też cenne punkty do rankingu ENEA Tri Tour, w którym czekają na nich nagrody ufundowane m.in. przez spółkę ENEA oraz Firmę Karlik Autoryzowanego Dealera Volvo – podsumował zawody Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport i cyklu ENEA Tri Tour. – Co więcej, doświadczenie zdobyte przez uczestników najdłuższej rywalizacji może okazać się  przydatne np. podczas  zagranicznych startów na pełnym dystansie.

ENEA Triathlon Borówno w cyklu ENEA Tri Tour wyróżnił się m.in. niespotykanym wcześniej układem dwóch stref zmian, łączącym miejski charakter z pięknem podbydgoskich okolic. Oprócz sportowych emocji na triathlonistów i kibiców czekały dodatkowe atrakcje, m.in. Strefa EXPO oraz pokaz filmu pt. „Być jak Ironman” (przedstawiający przygotowania trzech bydgoszczan do pierwszego triathlonu). Organizatorami oraz współorganizatorami ENEA Triathlon Borówno byli: Towarzystwo Sportowe Tri-sport, Miasto Bydgoszcz, Gmina Dobrcz, Gmina Osielsko oraz Endu Sport.

Już za tydzień kolejne, nie tylko sportowe emocje związane z ENEA Tri Tour zagoszczą w województwie pomorskim, gdzie 6 i 7 września odbędzie się Prime Food Triathlon Przechlewo. Wystartuje w nim ok. 900 uczestników, którzy będą rywalizować na długim i krótkim dystansie oraz w kategorii sztafet.

WYNIKI ENEA TRIATHLON BORÓWNO >>>


 

Kalendarz wszystkich imprez w ramach ENEA Tri Tour:

  • 31.05-01.06.2014 JBL Triathlon Sieraków
  • 20.06. 2014 Triathlon Kołobrzeg
  • 06.07.2014 Unity Line Triathlon Szczecin
  • 26-27.07.2014 ENEA Poznań Triathlon
  • 15-17.08.2014 Tour de Tri (Piła)
  • 31.08.2014 ENEA Triathlon (Borówno)
  • 06-07.09.2014 Prime Food Triathlon Przechlewo

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce