Enea Tri Tour: Triathloniści w Odrze

 

Enea Tri Tour: Triathloniści w Odrze


Opublikowane w czw., 03/07/2014 - 10:46

Po udanym starcie triatlonistów w Kołobrzegu, rywalizacja cyklu Enea Tri Tour przenosi się do Szczecina. W Kołobrzegu najwięcej emocji wzbudził etap pływacki rozgrywany w morzu. Tym razem rywalizacja toczyć się będzie w Odrze.

- Rzeka to prawdziwe wyzwanie. Należy wziąć pod uwagę, że w jednym momencie wręcz relaksujemy się płynąc z nurtem, a w drugim musimy wykonać potężną pracę, aby płynąć pod nurt i pokonać dany dystans - powiedział Mateusz Sawrymowicz (na zdjęciu poniżej), olimpijczyk i wielokrotny mistrz pływacki, a obecnie ambasador imprezy.

W podobnym tonie o starcie w rzece wypowiedział się Marcin Łogin, dyrektor imprezy i triatlonista. W jego opinii to właśnie pływanie będzie największym wyzwaniem zawodów i zdecyduje o kolejności na mecie.

Po wyjściu z wody na 30-kilometrowej pętli zostanie rozegrany etap kolarski. Tu będzie możliwość odrobienia ewentualnych strat po pływaniu w Odrze. Pierwsze 11 km to szybka i płaska trasa. Natomiast dla kibiców najbardziej atrakcyjny będzie odcinek biegowy, który odbędzie się po krótkiej ponad 5-kilometrowej pętli poprowadzonej ulicami Starego Miasta. Dla biegaczy ma to swoje minusy. Nawierzchnia trasy wymaga skupienia. Ulice wyłożone są kostką brukową.

Kibiców na pewno przyciągnie na niedzielny spacer także fakt, że w zawodach wystartują m.in. Ryszard Grobelny – prezydent Poznania, dziennikarz Maciej Dowbor, wioślarz, mistrz olimpijski z Pekinu Marek Kolbowicz oraz zawodnicy z Japonii, Szwecji, Ukrainy, Niemiec i Czech. Kibice, którym samo dopingowanie nie wystarczy, będą mogli spróbować swoich sił w triatlonie spinningowym.

Zmagania sportowe rozpoczną się o 9:00 w niedzielę, 6 lipca

Strona imprezy

red. / mat. pras.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce