Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich: Udana inauguracja [ZDJĘCIA]

 

Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich: Udana inauguracja [ZDJĘCIA]


Opublikowane w sob., 18/10/2014 - 18:45

Ponad 200 uczestników o pełnym przekroju wiekowym - od kilkuletnich dzieciaków po doświadczonych weteranów - wzięło udział w prologu inaugurującym Grand Prix Krakowa w Biegu Górskim. Prologu nietypowym, bo w formie zawodów na orientację.

Organizator imprezy - sekcja BnO krakowskiego klubu Wawel - konsekwentnie popularyzuje bieganie z mapą wśród biegaczy. Gdy przed rokiem odpalano prolog Grand Prix w podobnej formie, wzięło w nim udział lekko ponad 100 uczestników. W tym roku frekwencję podwojono, co samo w sobie stanowi o sukcesie. - Bieganie z mapą po lesie to wielka frajda. Coraz więcej osób się o tym przekonuje - komentowała Lilianna Biederman, dyrektorka Grand Prix, która sama jest mocną biegaczką BnO.

Tegoroczny prolog oferował stosowne dystanse każdemu chętnemu - dla najmłodszych dzieciaków wraz z rodzicami czekała prosta trasa ustawiona w formie znaczków - uśmiech to dobra ścieżka, smutna mina to zła. Nieco starsi mogli zmierzyć się z krótką, dwu kilometrową trasą. Na tych obeznanych w temacie BnO czekały dystanse 4 i 6 km z wieloma punktami kontrolnymi rozłożonymi w bliskich okolicach Kopca Kościuszki.

Teren do najłatwiejszych nie należał. - Spore przewyższenia jak na tak krótki bieg. Trasa nawigacyjnie trudna nie była, ale można było w kilku miejscach dosyć mocno się zakręcić - opowiadał Mariusz Opioła, jeden ze startujących na najdłuższej trasie.

Zawody - w najtrudniejszych kategoriach - padły łupem doświadczonych orientalistów, członków klubu Wawel Kraków.

Kolejna edycja Grand Prix już 8 listopada. Tym razem na standardowej, trudnej trasie w Lasku Wolskim.

AB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce