Im starsi tym lepsi! Kapitalne biegi 42-latków w Nowym Jorku!

Opublikowane w ndz., 03/11/2019 - 18:56

Ci biegacze pokazali w Nowym Jorku, że są jak wino - im starsi tym lepsi! Oboje urodzili w 1977 roku, w czasach gdy na listach przebojów rządziła Barbra Streisand czy Abba. O kim mowa?

Jednym z bohaterów imprezy został 42-letni Abdi Abdirahman, który zajął wysokie 9. miejsce open z czasem 2:11:34. Pochodzący z Somali biegacz, mający Amerykańskie obywatelstwo od 2000 roku, ustanowił rekord USA weteranów w kategorii M40!

Poprzedni najlepszy wynik w tej kategorii należał do znanego Bernarda Lagata i wynosił 2:12:10 z lipca tego roku.

41. Gold Cost Marathon: Rekord Yuty Shitary. Niesamowity Bernard Lagat!

Wynik ten czekał na ratyfikację… aż został poprawiony!

Bardzo dobrze spisała się także pochodząca z Irlandii, ale mieszająca od kilku lat w Australii 42-letnia Sinead Diver, która zajęła wysokie 5. miejsce open z czasem 2:26:23. Do podium zabrakło jej nieco ponad pół minuty.

Start Australijki przebiegał nieco z perypetiami, bo na moment zaplątała się w taśmy, wybiegając w złym miejscu.

O biegaczce wspominaliśmy już na naszych łamach, bo jej historia jest inspirująca. Trenować zaczęła dość późno, bo mając ponad trzydzieści lat, po urodzeniu pierwszego dziecka. Dziś zalicza się do światowej czołówki, łącząc sport z życiem rodzinnym i pracą. W przyszłym roku wystartuje w Tokio (czy też Sapporo) podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich.

Ma 41 lat, stałą pracę, dwoje dzieci... Pobiegła 2h25 w maratonie!