Jak zdobyć numer startowy maratonu w Nowym Jorku w 2014 r.?

 

Jak zdobyć numer startowy maratonu w Nowym Jorku w 2014 r.?


Opublikowane w wt., 05/11/2013 - 16:07

W niedzielnym maratonie nowojorskim pobiegło ok. 48 000 osób, ale chętnych było więcej. Każdego roku swoje zgłoszenie przysyła tu ponad 100 000 maratończyków z całego świata. Jak zdobyć wymarzony numer startowy?

Organizatorzy w pierwszej kolejności przyznają miejsca gwarantowane, a pozostałe numery startowe trafiają do szczęśliwców wylosowanych w loterii. Zapisy na ten maraton wymagają przygotowań równie zaawansowanych, co treningi biegowe. O sukcesie decyduje cierpliwość, odporność na biurokrację i łut szczęścia. Pewne miejsce na starcie w 2014 mają:

- Członkowie New York Road Runners (NYRR), którzy ukończyli przynajmniej 9 biegów kwalifikacyjnych, a w jednym brali udział jako wolontariusze. Zapisać się do tego klubu można do końca grudnia 2013 r.

- Członkowie klubu, którzy wzięli udział w 9 biegach kwalifikacyjnych i wpłacili 1000 USD.

- Maratończycy z dorobkiem co najmniej 15 ukończonych maratonów nowojorskich.

- Maratończycy, którzy osiągnęli określone limity czasowe w wyznaczonych biegach w ciągu roku.

- Wytrwali biegacze, których wnioski zostały odrzucone w trzech kolejnych latach (2011, 2012, 2013)

Innym sposobem na start w maratonie nowojorskim, jest skorzystanie z pośrednictwa organizacji charytatywnej. Niestety program współpracy NYRR z takimi organizacjami jest dostępny dla biegaczy mieszkających na miejscu.

Jeżeli nie jesteśmy zaliczani do światowej czołówki i nie spełniamy kryteriów gwarantowanego startu, pozostaje liczyć na szczęście w loterii, która odbywa się wiosną. Zdarzają się też losowania promocyjne i właśnie taka trwa. 44-ro biegaczy, którzy wyślą swoje zgłoszenie przed 24 listopada ma szansę na zapewnienie sobie startu, zanim lista na 2014 r. zostanie otwarta. Wystarczy wypełnić ten formularz http://pages.nyrrmail.org/apply2014.

Powodzenia!

IB

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce