Katowice Wieczorową Porą coraz... młodsze! [ZDJĘCIA]

 

Katowice Wieczorową Porą coraz... młodsze! [ZDJĘCIA]


Opublikowane w czw., 18/12/2014 - 09:27

Za nami drugie bieg śląskiego cyklu dla orientalistów - mieszczuchów. Tym razem dzięki kreatywności organizatora Marcina Franke biegacze z czołówkami penetrowali okolice katowickiego osiedla Tysiąclecie.

Biuro zawodów i centrum dowodzenia zlokalizowano w Spółdzielni Mieszkaniowej Piast. Na starcie zjawiło się ok. 300 biegaczek i biegaczy, także dzieci. Wśród nich ponownie mała Alicja Ogon  - jedna z najmłodszych uczestniczek BnO w Polsce. Wczoraj dziewczynka zaliczyła swój drugi start w cyklu i kolejny - po Katowickim Teście Coopera - sprawdzian biegowy w swoim życiu. Nic tylko brać przykład!  

Standardowo trasy podzielone zostały na kategorie OPEN i PROFI. W pierwszej można było wystartować z osobą towarzyszącą, druga skierowana była dla bardziej wprawionych biegaczy. Całość okazała się zaskakująco trudna i nawet Ci ostatni mieli nie lada problem z odnajdywaniem się w terenie. 

- Czułem się jak dziecko we mgle - skomentował Marcin Brol po wbiegnięciu na metę.

- Totalnie się pogubiłem, niby wszystkie punkty zdobyte, ale.... - analizował Krzysztof Szala.

- Wybiegałem ponad 6 km zamiast 5... - śmiał się Mariusz Górski.

Bo z bieganiem na orientację jest choćby jak z trialem motocyklowym. Szybkość to tylko połowa sukcesu. W pierwszej kolejności trzeba się orientować.

Przed nami miesiąc przerwy w cyklu. Kolejne wieczorne bieganie z mapą po Katowicach odbędzie się już po Nowym Roku. Organizatorzy liczą, że frekwencja się nie zmieni, a noworoczne, styczniowe postanowienia o zwiększeniu aktywności fizycznej zachęcą do zabawy kolejnych (i nowych) fanów orienteringu w katowickich zawodach.

KK

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce