Korona Półmaratonów... boso?

 

Korona Półmaratonów... boso?


Opublikowane w śr., 29/03/2017 - 10:22

„Boso po Koronę” to projekt Karola Trojana, pasjonata biegania i kultury lachowskiej. W tym roku sądeczanin chce przebiec najważniejsze półmaratony w Polsce... boso. W następnym - maratony. Karol w internecie szuka wsparcia finansowego dla swojego projektu.

– Mam szansę na stanie się pierwszą osobą, pierwszym biegaczem, który boso zdobędzie Koronę Półmaratonów Polskich – tłumaczy Karol Trojan, który swoją przygodę z bieganiem rozpoczął niespełna dwa lata temu. Pełen zapału założył bloga biegambo.pl, gdzie do dziś dzieli się swoimi przemyśleniami na temat joggingu. 

Sądecki biegacz założył sobie kilka celów, a żeby nie było banalnie, postanowił swoje plany zrealizować, biegnąc boso. W tym roku jest to Korona Półmaratonów. 

Dwa starty już zaliczył - 3.ONICO Półmaraton Gdynia ukończył na 3362. miejscu z czasem 1:54:37, 10. PKO Poznań Półmaraton - okrągłym 5050. miejscu z czasem 1:57:05. Żeby zdobyć "Koronę" wystarczy ukończyć 5 półmaratonów w ciągu kalendarzowego roku. Szczegóły cyklu: TUTAJ.

W kolejnym roku Karol trojan chce się skupić na maratonach. Przede wszystkim chce się dzielić doświadczeniami w bieganiu boso. - „Biegamboso.pl” ma się stać kompendium wiedzy o tej specyficznej formie biegania – mówi biegacz. Przekonuje, że przy odpowiedniej technice to bardzo zdrowy sport.

Żeby zrealizować swój cel Karol potrzebuje finansowego wsparcia, stąd zdecydował się o swoim projekcie zainteresować wszystkich Polaków i założyć akcje na portalu zrzutka.pl. Zebrał już 1789 zł, potrzeba 3200 zł. Profil zbiórki - TUTAJ.

JB / red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce