Kraków City Race na AGH: Gonitwa z mapą na uczelni [ZDJĘCIA]

 

Kraków City Race na AGH: Gonitwa z mapą na uczelni [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pt., 14/11/2014 - 21:49

Skomplikowany teren kompleksu największej technicznej uczelni w Krakowie stanowił arenę orientacyjnych zmagań szóstej edycji Rozgrzewki Kraków City Race. W centrum miasta rywalizowało ponad 130 osób. 

Na AGH studiuje kilkanaście tysięcy osób z całej Polski. Kompleks tej uczelni jest pokaźny i stanowi swoiste miasteczko w mieście. Mnóstwo tu zakamarków, wąskich korytarzy, skrótów i terenowych atrakcji - jednym słowem doskonałe miejsce do organizacji biegu na orientację. 

Kraków City Race: Rozgrzewka zaprosiła uczestników już po raz szósty w tym roku. Cykl Rozgrzewki ma zapraszać uczestników do udziału w głównej imprezie, jaką jest Kraków City Race - międzynarodowy bieg na orientację na dystansie klasycznym organizowany w centrum miasta. To jedyna taka impreza w Polsce. 

W kompleksie AGH na trzech trasach walczyło ponad 130 osób. Najmłodsi i początkujący mieli do odnalezienie kilka punktów w ramach trasy Terminator. Obeznani z mapą rywalizowali na dłuższych trasach: Czeladnik i Mistrz. 

- Podczas tej edycji gości nas samorząd studentów AGH. Dzięki temu znajdujemy się w samym sercu kompleksu. Trudno o lepsze umiejscowienie startu i mety - tłumaczył Piotr Pietroń, szef zamieszania. Między studentami wracającymi z zajęć i uczelnianymi budynkami rywalizacja była bardzo ostra. - Wybór wariantu to kwestia sekund i odczytania kluczowych detali - opowiadał Irek Waluga, który wygrał na najdłuższej trasie. W gąszczu ogrodzeń, żywopłotów i terenów niedozwolonych należało błyskawicznie odnaleźć otwarte przejścia. Czasem najkrótszy wariant nie okazywał się najszybszy.

Rywalizację na najkrótszej trasie wygrali Magdalena Topór i Piotr Ciążyński. Na średniej - Kasia Bugaj i Michał Markowski. Najdłuższa padła łupem Ani Witkowskiej i Irka Walugi.  

Kolejna, ostatnia w tym roku edycja Kraków City Race: Rozgrzewka już 4 grudnia.

AB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce