Leśny Bieg Pszczelim Szlakiem: „Świetny pomysł na imprezę biegową” [ZDJĘCIA]

 

Leśny Bieg Pszczelim Szlakiem: „Świetny pomysł na imprezę biegową” [ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 11/05/2014 - 20:40

Bieg Pszczelim Szlakiem po lasach Kamiannej okazał się strzałem w dziesiątkę. Wszystkie, 250 pakietów, rozeszły się błyskawicznie. Najniższe wpisowe na imprezie biegowej, 10 zł, i najlepszy pakiet startowy. Koszulka techniczna, kubek i słoiczek miodu, a to wszystko w eko-torbie. Po porostu rewelacja.

Trasa wspaniała. Na początek dość ostry podbieg na stoku narciarskim.

Następnie już spokojnie, ale cały czas pod górę. Po 4 km zaczął się długi zbieg. Ponad 90% trasy prowadziła w pięknie pachnącym lesie, gdzie miły chłód napędzał jeszcze bardziej do zaostrzania tempa.

W międzyczasie, kiedy ścigałem się w 10 km biegu głównym, rozgrywano zawody dla dzieci na trzech dystansach. Od 300 m dla dzieci klas I-III, poprzez 500 m dla klas IV- VI, aż do 1 000 m biegu dla gimnazjalistów. Tutaj również emocji nie brakowało.

Kiedy na 8 km znowu zrobiło się pod górkę, tempo troszkę zwolniło. Ale tylko na chwilę bo już na horyzoncie przez drzewa zaczęła prześwitywać większa przestrzeń. Teraz już tylko zakosami, stokiem narciarskim, w dół.

W nagrodę każdy kto ukończył dostał ogromny medal, jak by inaczej, oczywiście z pszczelego wosku. Rewelacja! Takiego medalu nie dostane na pewno nigdzie na świecie.

Podczas dekoracji mnóstwo atrakcji dla biegaczy. Losowanie nieskończonej ilości słoików z miodem. Wspaniałe albumy ufundowane przez Nadleśnictwo Nawojowa. Miody pitne i kosmetyki, oczywiście również z miodu. Oraz pobyty w ośrodkach wypoczynkowych.

Organizatorzy zapowiedzieli że będzie to impreza cykliczna. Więc wpiszcie ją do kalendarza, ja już to zrobiłem.

Bartłomiej Trela
www.pokonajastme.pl

Wyniki i naszą fotogalerię z imprezy znajdziesz TUTAJ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce