Łódź Park Tour: Biegali z mapą po Widzewie [ZDJĘCIA]

 

Łódź Park Tour: Biegali z mapą po Widzewie [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pt., 12/09/2014 - 14:13

W czwartek wieczorem na łódzkim osiedlu Widzew przy delikatnie padającym deszczu odbył się pierwszy powakacyjny etap w ramach zawodów na orientację Łódź Park Tour. Na starcie stanęło prawie 130 osób. Faworyci nie popełniali błędów, czym zapewnili sobie zwycięstwo.

Był to trzeci, a zarazem przedostatni bieg w ramach cyklu Łódź Park Tour. Areną zmagań była dzielnica Widzew, od której nazwę wziął znany klub piłkarski. Biegacze rywalizowali na Osiedlu Chrobrego. Czekały na nich trzy mapy o długości od 1,8 km dla początkujących, przez 3 km dla zuchwałych i 3,8 km dla profesjonalistów. Krótkie dystanse powodowały że każdy błąd mógł pozbawić zwycięstwa lub dobrego rezultatu.

Na starcie pojawiło się wielu biegaczy, dla których był to pierwszy start z mapą i kompasem w ręku. - Był to duży plus tej imprezy. Były to osoby których nigdy wcześniej nie mieliśmy na listach startowych. Byli to amatorzy, którzy gdzieś zasłyszeli o naszej imprezie. Niestety też kilka osób, które były zapowiedzianem, a nie przyszły. Jednak ostatecznie i tak było więcej uczestników niż na liście startowej przed biegiem – mówi Łukasz Charuba koordynator zawodów.

– Frekwencja wciąż jest dla nas wyzwaniem, choć jesteśmy już znani na osiedlach. Staramy się robić kampanie promocyjne, ułatwiać dotarcie - zawsze bazą naszych zawodów jest szkoła i staramy się zapraszać młodzież do aktywności i wyłowić. Nie jest to łatwe, bo przeważnie dla dzieciaków jest to dopiero pierwszy start w życiu – wskazuje organizator.

Jedną z atrakcji czwartkowych zawodów był podbieg, na którym trzeba było wykazać się siłą biegową. – W końcu mogliśmy pochwalić się górą znajdującą się w centrum osiedla. Wielu uczestników biegu zjeżdżało tu kiedyś na sankach w młodości. Tym razem musieli pod nią podbiegać i to niejednokrotnie. Sprawiało to dosyć dużo kłopotów, bo nie wszyscy byli na tyle przygotowanie fizycznie – relacjonuje Charuba. Dodaje, że rywalizacji nie ułatwiał padający deszcz. – Na szczęście nie była to ulewa, choć na górce było dosyć ślisko. Co wazne, obyło się bez urazów. Dodatkowym wyzwaniem była zapadająca ciemność. Część osób startowała jeszcze gdy było jasno i mieli łatwiej, a część już biegała po zmroki. To taki urok dyscypliny, trzeba się do tego przyzwyczaić. Radość z biegania w nocy jest czasami większa niż z biegania w dzień – dodaje nasz rozmówca.

Wśród profesjonalistów bieg zwyciężył Rafał Podziński. Mistrz Świata Juniorów z 2011 roku w biegu sztafetowym stoczył wewnątrzklubowy pojedynek z Krzysztofem Rzeńcą, tegorocznym brązowym medalistą Mistrzostw Europy Juniorów w sprincie. Warto dodać, że trzeci był Jacek Morawski, wiceprezes UNTS Warszawa i Mistrz Polski w biegu na orientację na średnim dystansie z 2012 roku.

Pełne wyniki znajdziecie w naszym KALENDARZU IMPREZ.

Cykl Łódź Park Tour zakończony zostanie 23 października startem masowym w „Parku nad Jasieniem”.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce