Maciej Kurzajewski dziewiąty w Lodowym Maratonie

 

Maciej Kurzajewski dziewiąty w Lodowym Maratonie


Opublikowane w czw., 21/11/2013 - 13:00

Dziewiąta edycja maratonu na Antarktydzie była przede wszystkim wietrzna. Wiatr wiał od wschodu i potęgował odczucie zimna. Temperatura wynosiła minus 20C. Nie przeszkodziło to jednak grupie 39 mężczyzn i 12 kobiet przebiec dwóch pętli po lodowcu.

Najszybciej zrobił to Petr Vabrousek, który już po 3 godzinach, 34 minutach i 47 sekundach mógł czekać na rywali w ciepłym miejscu. Czech jest zawodowym triatlonistą, a oprócz tego ekonomistą, marketingowcem. Szczyci się znajomością pięciu języków. Był wielokrotnym uczestnikiem zawodów Ironman na Hawajach i w Brazylii, triumfatorem Israman Eilat i naturalnie większości tego typu zawodów rozgrywanych w Czechach i na Słowacji. Na Antarktydzie ustanowił nowy rekord trasy uzyskując czas o 6 minut lepszy od poprzedniego rekordzisty Andrew Murray’a.

Rekord trasy padł także w rywalizacji pań. Fiona Oakes uzyskała czas 4:20:02 i tym samym zdetronizowała Yvonne Brown, której czas wynosił 4:26:10. Brytyjka jest doświadczoną biegaczką. W tym roku wygrała już North Pole Marathon. Ukończyła maraton w Amsterdamie, Moskwie i Florencji w pierwszej dziesiątce. Ma na swoim koncie także udział w Marathon des Sables. W większości imprez startuje, żeby zebrać fundusze na cele charytatywne. Na Antarktydzie uzyskała czwarty czas w klasyfikacji generalnej. Tylko trzech panów było od niej lepszych.

Na dziewiątej pozycji zakończył rywalizuję Maciej Kurzajewski. Dziennikarz przekroczył linię mety po 5 godzinach, 6 minutach i 43 sekundach.  Gratulujemy!

Wyniki:

Kobiety:

1. OAKES Fiona – GBR - 4:20:02
2.JONES Lauren – AUS - 4:44:56
3. WALLER Charlotte – GBR - 5:47:23

Mężczyźni

1.  VABROUSEK  Petr  - CZE - 3:34:47
2.  McLAREN  Alistair – AUS - 3:56:54
3. PALKO Daniel – SVK - 4:18:18
9.  KURZAJEWSKI Maciej – POL - 5:06:43

IB 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce