Maniacka „10” zwiększa limit uczestników. Wkrótce dodatkowe zapisy

 

Maniacka „10” zwiększa limit uczestników. Wkrótce dodatkowe zapisy


Opublikowane w śr., 07/01/2015 - 15:51

Miłą niespodziankę sprawili organizatorzy Maniackiej „10” zwiększając limit uczestników tegorocznej edycji o dodatkowe 500 miejsc.

Początkowy limit 3500 uczestników wyczerpany został po czterech dniach rejestracji. Aby więc umożliwić start w imprezie osobom, które nie miały już szansy na zgłoszenie się do zawodów, zdecydowano się zwiększyć limit uczestników do 4000 biegaczy.

– Po zamknięciu zapisów, jeszcze przez dwa tygodnie otrzymywaliśmy maile i telefony z pytaniami czy to na pewno koniec zapisów. Rok temu zgłoszenia trwały 3-4 tygodnie, a teraz 3-4 dni. Postanowiliśmy więc dać dodatkową szansę biegaczom – mówi Artur Kujawiński, dyrektor zawodów, które najprawdopodobniej znów pobiją rekord frekwencji. Rok temu bieg ukończyły 3 153 osoby.

Naturalnie pojawia się więc pytanie, czy ta rosnąca popularność biegu wymusi zmiany w imprezie?

– Dla nas nie jest to łatwe pytanie, bo organizujemy imprezę jako klub biegacza. Mamy więc pewne ograniczenia, np. pod względem zasobów ludzkich. Zawsze wahamy się czy zwiększać limit uczestników, bo na ostatnich dwóch kilometrach trasy robi się wąsko. W zeszłym roku wszystko się udało, więc teraz delikatnie podnosimy liczbę biegaczy. Ale robimy to rozsądnie; mogliśmy uwolnić dodatkowy 1000 miejsca, a chętni i tak by się znaleźli – stwierdza Kujawiński.

– Czy kiedyś trzeba będzie zmienić trasę? Na pewno taka zmiana wpłynęłaby na szybkość trasy. Jeden z wariantów to poprowadzenie końcówki biegu drugą stroną Malty, ale tam jest stok narciarski, czynny cały rok zresztą, no i solidny podbieg. A nie o to nam chodzi. Mianiacka „10” to to jest jedna z najszybszych „dziesiątek” w Polsce i chcemy, by wszyscy dobrze zaczęli sezon – podkreśla organizator.

Gdzie jest więc granica? – O tym będę mógł powiedzieć dopiero po tegorocznej edycji. Zrobimy analizę, zbierzemy komentarze. Póki co nie zależy nam na większej frekwencji, tylko na jak najlepszej organizacji – dodaje Artur Kujawiński.

Dodatkowe zapisy na 11. Maniacką „10” ruszą 11 stycznia o godzinie 11:00. Zapisy na biegi dziecięce rozpoczną się 1 lutego. Limit wynosić będzie 250 uczestników. Najmłodsi zmagać się będą na 3-4 dystansach. Imprezę zaplanowano na 14 marca.

11. Maniacka Dziesiątka wystartuje 14 marca. Więcej informacji w naszym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

fot. Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce