Na polskie szczyty zimą i z kijkami. Spróbujesz?

 

Na polskie szczyty zimą i z kijkami. Spróbujesz?


Opublikowane w wt., 17/12/2013 - 13:47

Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking (PSNW) zaprasza na II Zimowe Nocne Zdobycie Szrenicy. Sylwestrowa wyprawa na szczyt Karkonoszy będzie wstępem do pierwszej edycji ogólnopolskiego cyklu wypraw z kijkami w polskie góry. W niedzielę 15 grudnia ruszyły zapisy do tego przedsięwzięcia.

Wejście na Szrenicę będzie „terminem zerowym” I Ogólnopolskiego Cyklu Nocnych Zimowych Zdobyć 2014 pn. NOC – ZIMA - GÓRY. – Po raz drugi w tym roku wejdziemy na Szrenicę nocą. Spotykamy się w sylwestrową noc o godz. 20:00 pod hipermarketem Netto w Szklarskiej Porębie. Pamiętamy o czołówkach i solidnym ubiorze, na szczycie jest naprawdę zimno – zachęca Paulina Ruta z PSNW, kierowniczka wyprawy. Zainteresowanych wejściem prosi o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub e-mailowy (szczegóły poniżej).

Sam cykl zostanie zainaugurowany 18 stycznia podczas drugiego wejścia na Szrenicę. W kolejnych tygodniach zaplanowano jeszcze wejście na Trzy Korony w Pieninach Środkowych (1 luty), Połoninę Wetlińską / Hasiakową Skałę w Bieszczadach Zachodnich (15 luty) oraz Śnieżkę w Karkonoszach (15 marca).

Udział w poszczególnych wejściach będzie nagradzany określoną liczbą punktów (od 15 do 25). Za nie będzie można uzyskać Złotą, Srebrną lub Brązową Odznakę Zdobywcy lub certyfikat potwierdzający osiągnięcia w cyklu (wystarczy jedno wejście). – Chcemy popularyzować górską odmianę nordic walking, a przy okazji polskie szczyty, które, szczególnie zimą i nocą, są niezwykle urokliwe – wyjaśnia szefowa PSNW.

– Cykl jest otwarty dla wszystkich, bez względu na wiek czy doświadczenie w nordic walking. Ma charakter typowo krajoznawczy, turystyczny – uzupełnia organizatorka.

Zgłoszenia do I Ogólnopolskiego Cyklu Nocnych Zimowych Zdobyć 2014 przyjmowane są e-mailowo do dnia 17 stycznia. Do poszczególnych odsłon cyklu będzie można się zapisać także bezpośrednio przed każdą imprezą, najpóźniej na 30 minut przed wyruszeniem na szlak.

Karnet na wszystkie wejścia to 50 zł (przy płatności do 15 stycznia) lub 80 zł (przy płatności „na miejscu”). Jednorazowa opłata za uczestnictwo w jednej rundzie to 20 zł.

Polecamy i zapraszamy!

II Zimowe Wejście na Szrenicę:

Zgłoszenia – E-mail: prezespsnw@gmail.com, Tel.: 668 005 085

I Ogólnopolski Cykl Nocnych Zimowych Zdobyć 2014:

Regulamin - http://www.psnw.pl/img/zima-noc-gory/regulamin.pdf

Harmonogram wejść - http://www.psnw.pl/img/zima-noc-gory/harmonogram.pdf

Zgłoszenia - E-mail: prezespsnw@gmail.com, Tel.: 668 005 085

GR

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce