Nie żyje student Wojskowej Akademii Technicznej. Biegali w mundurach

 

Nie żyje student Wojskowej Akademii Technicznej. Biegali w mundurach


Opublikowane w czw., 13/06/2019 - 13:58

Tragedia podczas zajęć wychowania fizycznego na Warszawskiej Akademii Technicznej.

Jak informuje Radio Zet, we wtorek rano w czasie biegu w pełnym umundurowaniu i osprzętem, zasłabło trzech studentów. Jednego - student III roku - nie odzyskał przytomności i zmarł w środę na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej Szpitala Wolskiego.

Jak wyjaśniła w rozmowie ze stacją rzeczniczka uczelni, to nie były pierwsze tego typu zajęcia zmarłego żołnierza. Przez 3 lata nauki nie miał on problemów zdrowotnych. Same zajęcia miały się odbywać rano, by uniknąć upału.

Radio Zet podaje, że biegacz miał trafić do szpitala późnym popołudniem, ok. godz. 17.

Sprawę bada stołeczna prokuratura. Gdy dowiemy się czegoś więcej, zaktualizujemy publikację.

Biegacze w mundurach, żołnierskich butach czy ciężkich plecakach to tradycyjny krajobraz Półmaratonu Komandosa, który rokrocznie odbywa się na terenach WAT. Tegoroczna edycja odbyła się 2 lutego.

10. Półmaraton Komandosa: Rekordowy jubileusz w Warszawie [ZDJĘCIA]

red.


AKTUALIZACJA

Udało nam się skontaktować z rzeczniczką prasową WAT Ewą Jankiewicz:

- Możemy potwierdzić, że 11 czerwca w godzinach porannych doszło do takiego zdarzenia podczas programowych zajęć z wychowania fizycznego. W zajęciach wzięło udział około 30 osób. Wszyscy to podchorążowie na trzecim roku z doświadczeniem w aktywności fizycznej. Zajęcia były prowadzone zgodnie z regulaminem i programem. Teraz okoliczności tej tragedii bada i sprawdza zarówno prokuratura jak i żandarmeria wojskowa. Z naszej strony mogę powiedzieć, że karetka została wezwana natychmiast po zdarzeniu. Została udzielona pomoc medyczna, a następnie student został zabrany do szpitala.

IB 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce