Niepodległościowa 5 #LDZ

 

Niepodległościowa 5 #LDZ


Opublikowane w pon., 07/11/2022 - 16:56

Weekend jak co weekend. Znowu zawody, znowu magia cyfry 4.
14 miejsce Open na 129 uczestników, 4 miejsce w kategorii M30.
Mój czas na 5km to 18.54. Ale w jakiej obsadzie! Piętnaście osób poniżej 19'. A w tym pięć osób poniżej 18'. Nie ma co się dziwić. Przecież Otwarte Mistrzostwa Województwa Łódzkiego.

Ale jak to powiadają: najgorszy start jest czasem lepszy nawet od najlepszego treningu. Dziś smuteczek ale cieszę się bardzo że udało się wystartować w białoczerwonym biegu! Że forma jeszcze nie do końca poszła na roztrenowanie.

Niepodległościowa 5 #LDZ to wydarzenie obok, którego nie można przejść obojętnie! My biegacze 5 listopada mogliśmy upamiętnić rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, w najlepszy dla nas możliwy sposób, na biegowo!

 

Bieg główny odbył się na dystansie 5 km (atest PZLA). Finałowe metry wzdłuż 50metrowej flagi po obu stronach przed metą są fantastyczne!
Startowaliśmy po odśpiewaniu hymnu Polski o 11:11. Do kolegi powiedziałem że skończymy w pół do dwunastej. Jak powiedziałem tak zrobiłem. Starałem się nie zaczynać zbyt szybko, biec równym tempem. No i nawet to się udało chyba. Prawda nie wiem tak do końca czy taka taktyka mi odpowiada. No bo gdyby zacząłem pierwsze 1 albo 2 km po 3:30/km, a dalej to jakoś już poszłoby, to czy nie udałoby się urwać z 15-30 sekund z wyniku? Moje życiowe starty właśnie tak wyglądali. Ale tego już się nie dowiesz, czy nie jest lepiej na początku przycisnąć a pózniej ledwo dyszeć..?
Fakt, obsada była mocna.

 

Rywalizacja, emocje, atmosfera, wszystko czego brakowało, dostaliśmy w pełni.

Viktor Volkov, Ambasador Festiwalu Biegowego.

Zdjęcia: EkoFoto, Jacek Placek Foto, FOTO Doktorek

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce