Nietypowe medale w Biegu Urodzinowym w Gdyni

 

Nietypowe medale w Biegu Urodzinowym w Gdyni


Opublikowane w pon., 27/01/2014 - 13:52

Tylko godziny zostały, żeby wystartować w gdyńskim Biegu Urodzinowym, który odbędzie się 8 lutego. Zapisy do biegu głównego na dystansie 10 km prowadzone są tylko do północy 27 stycznia. Nieco więcej czasu ma młodzież, która będzie mogła uczestniczyć w biegach towarzyszących. Tu rejestracja trwa do 3 lutego.

Bieg Urodzinowy rozpoczyna dziewiąte Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych. W skład tego cyklu wchodzą cztery imprezy rozgrywane na przestrzeni całego roku. Wcześniej kilka biegów rozgrywało się tam niezależnie  od siebie, jednak od 2006 roku władze miasta postanowiły spiąć je klamrą.

Inauguracja Grand Prix nastąpi w sobotę 8 lutego na Skwerze Kościuszki. Żeby wziąć udział w biegu głównym na dystansie 10 km i w zawodach towarzyszących, trzeba się jednak spieszyć. Rejestracja odbywa się tylko drogą internetową do poniedziałku do godziny 23:59.

„Zawsze zamykamy zapisy dwa tygodnie wcześniej. Mamy ponad 4200 zgłoszonych zawodników. Musimy wszystko zweryfikować, zamówić odpowiednią ilość medali oraz numerów itd. Zapisywać się oczywiście można do marszu nordicwalking oraz do biegów młodzieżowych” - Piotr Suchenia z wydziału sportu GOSIR.

Oprócz biegu głównego w ramach Biegu Urodzinowego rozgrywane są biegi na dystansie 1 km – dla szkół podstawowych i 2 km dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Pierwsze konkurencje rozegrane zostaną już o godzinie 10:30. Mimo że w zawodach młodych zawodników nigdy nie brakuje emocji to największe spodziewane są podczas biegu na 10 km. Biegacze będą mieli do pokonania jedno okrążenie. Żadnych pętli, żadnych dubli. Start i meta na Skwerze Kościuszki. Biuro zawodów znajdować się będzie w hali gier GOSIR przy ulicy Olimpijskiej 5 i otwarte będzie 7 lutego w godzinach od 14-20.

„Trasa jest identyczna jak rok temu. Moim zdaniem jest bardzo łatwa do pokonania. Są dwa lekkie podbiegi. Osoby początkujące nawet sobie tu poradzą” – mówi Piotr Suchenia. „Najtrudniejszy moment jest równocześnie najbardziej widowiskowy. Gdyż jest to ulica Świętojańska, czyli najbardziej reprezentatywna ulica, która jest bardzo elegancka. Jest tu około kilometrowy podbieg, jednak uczestnicy tak są pochłonięci klimatem tej ulicy, że nie zważają na zmęczenie” – dodaje jeden z organizatorów biegu.  

Każdy, kto ukończy Bieg Urodzinowy, otrzyma pamiątkowy medal. Będzie on fragmentem układanki, która stworzyć ma wspaniałą figurę żaglowca Dar Pomorza (o wymiarach ok. 15x3x12 cm). Wzięcie udziału we wszystkich biegach w ramach Grand Prix pozwoli na skompletowanie poszczególnych elementów - trzech żagli i kadłuba.

Pozostałe imprezy w ramach Grand Prix:

10 maja (sobota): Bieg Europejski – start 13:30

20 czerwca (piątek): Nocny Bieg Świętojański – start 23:59

11 listopada (sobota): Jesienny Bieg Niepodległości – start 15:00

Organizator: gdyniasport.pl

Informacje o biegu i regulamin: KLIKNIJ

Zapisy: http://www.biegurodzinowy.sts-timing.pl/index.php

RZ

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce