Noworocznie kooperowali w Poznaniu [ZDJĘCIA]

 

Noworocznie kooperowali w Poznaniu [ZDJĘCIA]


Opublikowane w czw., 01/01/2015 - 22:32

W Poznaniu z inicjatywy Night Runners oraz Kobiety Biegają odbył się w czwartek już trzeci Bieg Noworoczny. Biegacze spotkali się przy Cytadeli o godzinie 14:00. Nie było jednak mowy o ściganiu się, chodziło o pokonane dystansu 5 km razem z bracią biegową skupioną w grupie Night Runners oraz twórców i czytelników portalu KobietyBiegaja.pl.

Po wspólnej rozgrzewce i pamiątkowym zdjęciu wszyscy ruszyli na trasę. W zależności od swoich sił, zawodnicy mogli pobiec w wybranym tempie w jednej z trzech grup. Po chwili alejki parkowe zapełniły się biegaczami, którzy stworzyli barwny korowód, czym przyciągali uwagę spacerujący ludzi.

W spotkaniu biegowym uczestniczyło ok. 175 osób, co jest rekordem wydarzenia; w pierwszej edycji było to ok. 80 osób. – Mimo, że spotkanie odbywało się po nocy sylwestrowej, nie stanowiło to problemu dla biegaczy. Przychodzą całymi rodzinami by biegowym krokiem przywitać pierwszy dzień roku – opowiadał o biegu Tomasz Makowski z Night Runners.

Początek roku dla wielu osób to czas stawiania sobie założeń i postanowień. Jeśli ktoś chciał zacząć biegać to dziś dzięki tej imprezie, mógł w pełni swe plany zrealizować. Oby zapał do treningów i startu w zawodach tylko rósł w siłę. Czego sobie i wszystkim czytelnikom życzę.

Grzegorz Urbańczyk

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce