NOWOŚĆ. Sztafeta Stulecia w towarzystwie gwiazd

 

NOWOŚĆ. Sztafeta Stulecia w towarzystwie gwiazd


Opublikowane w śr., 25/04/2018 - 15:38

25 kwietnia, 200 dni przed setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, ruszyły zapisy na Sztafetę Stulecia. Bieg odbędzie się 10 listopada na terenie warszawskiej AWF.

Formuła wyzwania jest nietypowa. Już na etapie zapisów należy wybrać jedną z czterech grup symbolizujących żywioły i prowadzonych przez medalistów olimpijskich, mistrzostw świata, Europy i Polski. Do pokonania jest 100 km po 2018-metrowej pętli, ale na ten dystans składa się suma kilometrów pokonanych przez wszystkich zawodników w zespole.

Sztafetę Ziemia poprowadzi Piotr Machałowski, który ma na koncie ukończony bieg 10-kilometrowy i Tomasz Majewski, który niechętnie zabiera się za treningi biegowe.

- Jeszcze nie zacząłem trenować. Na razie wmawiam sobie, że jeszcze mam czas do tego listopada. Wydawało mi się ta pętla będzie krótsza, skoro jednak wynosi 2018 m, to będę musiał zweryfikować swoje podejście do przygotowań - powiedział nam dwukrotny złoty medalista olimpijska, kulomiot, który ma nadzieję, że 20 latach uprawiania lekkoatletyki, da sobie radę z dystansem bez specjalnego treningu i zaprasza do swojej sztafety biegaczy, którzy są w stanie przebiec 2 km, a jednocześnie chcieliby to wygrać.

- Liczę, że w mojej sztafecie znajdą się wytrwali biegacze, którzy ukończą wyzwanie i swoją zmianę. W tej imprezie nie chodzi o czas, ale dobrze byłoby pobiec szybciej od innych sztafet i to wygrać - zdradził nam Tomasz Majewski.

W pozostałych sztafetach będzie się można spotkać z Wojciechem Fortuną (Niebo), Otylią Jędrzejczak i Zofią Klepacką (Woda) oraz ze Zbigniewem Bródką i Rafałem Sonikiem (Ogień).

Dla tego ostatniego, bieg będzie szczególnym wyzwaniem.

- Kilka miesięcy temu uległem wypadkowi i złamałem nogę. To co kiedyś było dla mnie podczas kaszką manną czyli bieganie 100 km tygodniowo po piasku, teraz stało się wielkim wyzwaniem - mówił na konferencji prasowej Rafał Sonik.

Celem imprezy jest m.in. spotkanie amatorów i wybitnych sportowców, ale także przypomnienie sportowców, którzy w przeszłości zdobywali dla Polski medale, dlatego 20 miejsc w każdym z czterech zespołów jest zarezerwowane dla byłych i obecnych sportowców wyczynowych.

Dla pozostałych uczestników przeznaczonych jest 320 miejsc. Opłata startowa wynosi 20 zł. Zapisy elektroniczne potrwają do 25 lipca.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce