Nowy Targ biega w maju. Ambasador Festiwalu Biegowego zaprasza

 

Nowy Targ biega w maju. Ambasador Festiwalu Biegowego zaprasza


Opublikowane w śr., 30/04/2014 - 15:40

W sobotę 17 maja br. nowotarska Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa organizuje drugą edycję Biegu o Puchar PPWSZ. Trasa zawodów na dystansie 10 kilometrów pozwoli poznać każdemu Uczestnikowi ciekawe miejsca w Nowym Targu.

Na imprezę zaprasza Arkadiusz Szymczyk, Ambasador Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój.

Bieg rozpocznie się na nowotarskim Rynku o godzinie 10.00. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę z jednym dużym podbiegiem oraz kilkoma zbiegami.

Najbardziej wymagający moment na trasie to blisko dwukilometrowy podbieg na szczyt osiedla Nowe, gdzie suma przewyższeń wynosi około 100m. Po osiągnięciu szczytu osiedla na biegaczy czeka ponad 2,5 kilometra zbiegu, po czym niewielki podbieg a następnie ponowny delikatny bieg w dół. Ostatnie 500m to delikatna wspinaczka do mety, która znajduje się przy Uczelni.  Limit czasu na pokonanie trasy to 2 godziny.

W ubiegłorocznym debiucie na starcie stanęło ponad 100 osób z całej Polski oraz ze Słowacji. Bieg obywał się na trasie 9 km. Zwycięzca Michał Bala z Mszany Dolnej osiągnął czas 32 minuty 18 sekund. W zgodnej opinii uczestników bieg była bardzo udany i efektem tego jest kolejna edycja.

Wpisowe wynosi 10 zł do 15 maja (rejestracja online) oraz 20 zł w dniu zawodów. Na pierwszych na mecie 75 mężczyzn i 75 kobiet czekają pamiątkowe koszulki a każdy uczestnik biegu otrzyma bilet wstępu na baseny Termy Bukowina.

Strona imprezy, regulamin i formularz zgłoszeniowy

rkadiusz Szymczyk, Ambasador Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce