O Breńskie Kierpce ponownie 10 sierpnia. „Łatwo nie będzie”

 

O Breńskie Kierpce ponownie 10 sierpnia. „Łatwo nie będzie”


Opublikowane w śr., 30/07/2014 - 08:39

Zeszłoroczny Bieg o Breńskie Kierpce był pomysłem miejscowych biegaczy, którzy chcieli mieć imprezę biegową u siebie, w Brennej. Pomysł szybko podchwycili organizatorzy i pierwsza edycja 15-kilometrowego biegu anglosaskiego okazała się sukcesem. Wzięło w niej udział 162 biegaczy, a zwycięzcą został Jarosław Gniewek z Bielska Białej. Najszybszą biegaczką na mecie była Ambasadorka Festiwalu Biegowego Anna Celińska.

W sobotę, 10 sierpnia odbędzie się druga edycja Biegu o Breńskie Kierpce. Zawodnicy pokonają 15 km i 750m przewyższeń po bardzo atrakcyjnej trasie wzdłuż rzeki, wzniesieniami, częściowo szlakiem konnym oraz Bajkowym Szlakiem Utopca. Widoki więc z całą pewnością będą bajkowe.

– Pierwsze 2 km prowadzą drogą asfaltową, ale później niemal do samego finiszu, oprócz ostatniego kilometra przed metą, bieg odbywa się szlakami i czasami bezdrożami. Te miejsca są dobrze oznaczone i myślę, że nikt się nie zgubi – wyjaśnia Krzysztof Gawlas z Ośrodka Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna.

Po chwili refleksji dodaje, że łatwo jednak nie będzie. – Najtrudniejszy fragment trasy to odcinek od 3. do 5. kilometra. Właśnie tutaj na podbiegu na górę Kotarz rozstrzygają się losy tego biegu. Potem jest już łatwiej.

Dla biegaczy jednak najważniejsza jest rodzinna atmosfera, która panuje w Brennej i urok samego miejsca, który wynagradza mozolną wspinaczkę na Kotarz. Organizatorzy spodziewają się, że w tym roku pobiegnie więcej osób niż przed rokiem, a sama impreza wejdzie na stałe do kalendarza wydarzeń sportowych w gminie.

Zapisy elektroniczne potrwają do 4 sierpnia. Opłata startowa wynosi 30 zł, ale jeśli limit 250 zawodników, nie zostanie osiągnięty, będzie można zapełnić miejsca na liście, także w dniu zawodów. Wpisowe będzie jednak odpowiednio wyższe i wyniesie 50zł.

Strona imprezy

IB

fot. Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce