Opoczno biegało z Wandą Panfil [ZDJĘCIA]

 

Opoczno biegało z Wandą Panfil [ZDJĘCIA]


Opublikowane w wt., 10/06/2014 - 10:44

Opoczno Biega pod takim hasłem odbył się drugi bieg o Puchar Burmistrza tego miasta. Zawodnicy zmagali się z upałem oraz 10-kilometrową trasą. Uczestników mobilizowała Wanda Panfil, czyli jedyna polska mistrzyni świata w maratonie.

Impreza w Opocznie przeszła prawdziwą metamorfozę. Z pierwszą, przełajową i pełną utrudnień edycją, w której wystartowało tylko 39 osób, ma już niewiele wspólnego. Organizatorzy postawili na bieg miejski i bardziej reakcyjny.

– Moim zdaniem był to strzał w dziesiątkę. Widać to było po dużej frekwencji, gdyż wystartowało ok. 150 osób. Nawet Wanda Panfil powiedziała, że poziomem organizacji dorastamy do imprez najwyższej rangi. Była pierwszy raz w Opocznie na biegu i nie spodziewała się takiej oprawy. Jej słowa były dla nas bardzo miłe – mówi Jacek Wojtarek ze Stowarzyszenia Opoczno Sport Team, organizator imprezy.

Start i meta biegu znajdowały się przy ul. Biernackiego 4 przy Miejskim Domu Kultury. Bieg główny rozpoczynał się w chwili, gdy słońce coraz mocniej dawało o sobie znać. Trasa biegu głównego składała się z 5 pętli liczących sobie po 2 km każda. Zanim jednak na trasę ruszyli biegacze rywalizujący w biegu głównym, odbył się bieg rodzinny na 2 km oraz marsz nordic walking (4 km).

– Przed biegiem familijnym Wanda Panfil opowiedziała uczestnikom imprezy o kryzysach biegacza na trasie, o odpowiednim rozkładaniu sił i o tym, jak ważnym elementem jest psychika. Pokazała także kilka ćwiczeń, wspólnie zrobiliśmy jedno okrążenie. Pani Wanda miała czas, żeby z każdym porozmawiać chociaż chwilę. Naprawdę cieszę się, że wsparła nasz bieg swoim honorowym patronatem, a także wzięła w nim udział – opowiada zadowolony organizator.

Co ciekawe, w biegu głównym nie prowadzono klasyfikacji open. Zawodnicy podzieleni zostali według kategorii wiekowych. Trasę najszybciej pokonał Jakub Wożniak z AZS AGH Kraków z rezultatem 35:01. Najlepszy rezultat wśród kobiet uzyskała sama Wanda Panfil, osiągając czas 42:00. Przypomnijmy tylko, że rekord życiowy jednej z najwybitniejszych Polskich lekkoatletek w historii na dystansie 10 km o 31:53.83, osiągnięty w Oslo w 1991 roku.

– Postanowiliśmy wyjść do szerszej grupy osób i nie tworzyć klasyfikacji generalnej. Dzięki temu więcej osób stanęło na podium i otrzymało nagrody. Puchary wręczał osobiście Burmistrz Opoczna oraz Wanda Panfil, więc oprawa tej ceremonii też była godna – dodaje Jacek Wojtarek.

Chociaż organizatorzy biegu zadowoleni byli z imprezy, to wciąż liczą, że w kolejnych latach uda im się przyciągnąć jeszcze większą liczbę mieszkańców Opoczna i okolic. Aby zrealizować ten cel, angażują się w inne lokalne imprezy, jak np. Bieg Sołtysów w Karwicach pod Opocznem, który odbędzie się w sobotę 14 czerwca.

Wyniki biegu o puchar Burmistrza w Opocznie znajdziesz w naszym KALEDARZU IMPREZ

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce