Opoczno pobiegnie przez 12 godzin dla WOŚP. „Dołącz do nas!”

 

Opoczno pobiegnie przez 12 godzin dla WOŚP. „Dołącz do nas!”


Opublikowane w czw., 09/01/2014 - 14:45

Opoczno Sport Team  Fot. Facebook

Oj będzie się działo! Także w Opocznie. W najbliższą niedzielę przez 12 godzin stolica polskich płytek ceramicznych na sportowo zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Będzie można biec, jeździć na rowerze lub, jeśli spadnie śnieg, biec na nartach.

Tutaj znajdziesz więcej biegów organizowanych w ramach WOŚP: Gdzie pobiec z WOŚP >>>

Zawody połączone ze zbiórką pieniędzy odbywać się będą w samym centrum miasta – przy Miejskim Domu Kultury. Trasa będzie miała długość 800 m i formę pętli.

Podstawowa grupa uczestników imprezy to zawodnicy i trenerzy z Opoczno Sport Team, którzy będą zmieniali się co pewien czas. Organizatorzy liczą także na biegaczy i kolarzy, którzy będą chcieli dołączyć do tej dwunastogodzinnej imprezy.

– Trasa jest dobrze znana, bo w ubiegłym roku organizowaliśmy tu bieg poprzedzający zawody kolarskie MTB Eliminator. Na trasie będzie ustawiona przeszkoda - samochód dostawczy, którą będzie można ominąć lub… przebiec. Dosłownie, przez część ładunkową. Wszystko będzie widowiskowe, przygotowanych jest kilka serpentyn które trzeba pokonać – mówi Jacek Wojtarek organizator biegu, który jako trener sam w nim weźmie udział.

Zgodnie z orkiestrową tradycją w Opocznie nie zabraknie muzyki granej na żywo. – Koncerty rozpoczną się o godz. 13:00. Energiczna muzyka na pewno będzie sprzyjać sportowym zmaganiom – przewiduje organizator.  

Ważną rolę w imprezie będą odgrywać osoby dochodzące co pewien czas na trasę. Nie ważne są tu bowiem czas ani tempo. Ważne, że ktoś się chciał poruszać a także wesprzeć Orkiestrę. Być może będzie to dla niego pierwszy start w życiu, a dystans 800m pokonany spokojnym tempem stanie się pierwszym krokiem do uprawiania regularnego biegania.

– Moi biegacze startować będą co godzinę. Ja chcę wytrzymać całe 12 godzin. Tak samo prezes naszego stowarzyszenia, który jest maratończykiem MTB. On ma jeździć na rowerze i czasami biegać. Mamy być liderami tej imprezy. Zapowiedzieli się też oficjele, którzy powinni przyjść na jedno-dwa okrążenia. Liczymy na lokalnych biegaczy, żeby przychodzili na 2-3 godziny, w zależności od czasu. Ważne, by to wszystko odbywało się w ruchu – akcentuje Jacek Wojtarek. – Dołącz do nas! – zachęca!   

Oryginalny ultramaraton na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończy się o godzinie 20:00 pokazem fajerwerków, czyli tradycyjnym „światełkiem do nieba”.

RZ

 

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce