Zobacz, gdzie pobiec z WOŚP, by pomóc

 

Zobacz, gdzie pobiec z WOŚP, by pomóc


Opublikowane w czw., 09/01/2014 - 09:33

W najbliższą niedzielę 12 stycznia WOŚP zagra po raz 22. Tym razem będzie zbierać fundusze na szpitalne oddziały ratunkowe i godną opiekę ludzi w podeszłym wieku. Pomóc można na różne sposoby, także na biegowo. Kluby biegowe i organizatorzy zapraszają do udziału w biegach, których dochody z opłat startowych są w całości przeznaczone dla WOŚP.  Niektóre imprezy są dostępne tylko dla doświadczonych biegaczy, inne stawiają na zabawę i rekreację. Część rozpocznie się już w sobotę 11 stycznia. Wybraliśmy dla was kilka propozycji:

Policz się z cukrzycą - Warszawa

Najbardziej znany bieg WOŚP odbędzie się już po raz ósmy. W Warszawie zgromadzi 5000 biegaczy, którzy w niedzielę 12 stycznia o godz. 13:30 ruszą z Placu Defilad i pokonają dystans 5555m. W tym roku biegacze wpłacali 20zł wpisowego. Pieniądze zostały przeznaczone na zakup pomp insulinowych dla ciężarnych. Więcej o tym biegu pisaliśmy tutaj.

Podobne biegi  odbędą się w 24 miejscowościach. Policzyć się z cukrzycą można m.in. w Gorzowie, Częstochowie, Poznaniu i w Zielonej Górze.

WOŚP RUN - Ostróda

Biegacze z grupy Wariat Team i wszyscy chętni rozpoczną swoje bieganie już o 6.00 rano w niedzielę. Ta wczesna pora jest uzasadniona, gdyż do pokonania mają nawet 100 km i zamierzają to zrobić na stadionie. Dołączyć może każdy, a liczba okrążeń nie musi wynosić 250.Każdy biegnie tyle, ile potrafi.

https://www.facebook.com/events/1416887505192507/?fref=ts

"Biegamy z sercem. Biegamy dla Innych" w Gliwicach

W III Biegu Orkiestrowym w Gliwicach pobiegnie w niedzielę pobiegnie ponad 900 osób. To więcej niż zaplanowany limit, ale jak zapewnia organizator "medali nie zabraknie dla wszystkich". Dodatkowe zapisy nie będą jednak prowadzone. Centrum wydarzeń będzie CH Europa Centralna. W programie imprezy jest bieg główny i marsz nordic walking na dystansie 10km oraz marszobieg rodzinny na dystansie 1,5km. Połowa wartości opłat startowych z biegu zostanie przekazana na konto Fundacji Jurka Owsiaka.

http://biegamyzsercem.pl

Bieg Wielkich Serc w Krakowie

Weźmie w nim udział 600 osób, które w niedzielę 12 stycznia pokonają 5-kilometrową trasę z Galerii Kazimierz poprzez Bulwar Kurlandzki, okolice Mostu Grunwaldzkiego, Bulwar Czerwieński (Smok Wawelski)  do mety zlokalizowanej w pobliżu startu. Bieg rozpocznie się o 12:00.

https://www.facebook.com/BiegWielkichSerc

Bieg dla WOŚP - Grudziądz

W Grudziądzu pieniądze dla WOŚP zbiorą m.in. uczestnicy biegu charytatywnego. Na liście startowej niedzielnego biegu jest już 300 osób, a swój udział w biegu zapowiedzieli także więźniowie. Zawodnicy wystartują o 11.00 i pokonają 5-kilometrową trasę w Lesie Rudnickim.

http://www.akademia-biegania.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=527:bieg-dla-wosp-juz-za-tydzien&catid=51&Itemid=90

II Słupecki Bieg Orkiestrowy  Biegaj z Sercem - Słupsk

Po raz drugi w Słupsku odbędzie się bieg na dystansie 4,3 km. Chętni startują o 14.00 z Placu Zwycięstwa. Na starcie w niedzielę warto pojawić się wcześniej, gdyż zgłoszenia będą przyjmowane w dniu biegu, a  obowiązuje limit 200 biegaczy.

Regulamin: http://www.maratonypolskie.pl/dokument/2013/21199_35_regulamin.pdf

Bieg dla WOŚP – Tarnowo Podgórne

W  Tarnowie Podgórnym  bieg dla Orkiestry odbędzie się w neidzielę, podobnie jak w Ostródzie, na stadionie. Wpisowe zależy od liczby okrążeń. Każde 400m kosztuje 1zł. Liczbę planowanych okrążeń trzeba zgłosić w biurze zawodów. Tempo nie jest istotne. Start o godzinie 14.00 na stadionie GKS Tarnovia. Organizatorzy nie przewidują żadnych limitów, ale tylko pierwsze 200 osób dostanie numer startowy i certyfikat.

http://www.tarnowo-podgorne.pl/index.php?id=1324

II Bieg i Kijomarsz Zagraj z Orkiestrą - Leszno

W niedzielnie południe z Polany Trzech Dębów wystartują zawodnicy II Biegi i Kijomarszu w Lesznie na dystansie 5km. Zgłoszenia jeszcze trwają, a  do 10.01 można sobie zagwarantować miejsce na liście startowej przez Internet, potem trzeba będzie to zrobić osobiście w biurze zawodów. Uczestnicy biegu i kijomarszu mogą liczyć na medale i ciepły poczęstunek, a zwycięzcy na nagrody.

http://www.maratonleszno.pl/?op=str,21,0,0&j=

Bieg z Puszką dla WOŚP - 18 km Tulce

Uczestnicy tego biegu sami będą zbierać pieniądze. Wystartują o 14:00 w Tulcach i po drodze do Kleszczewa przebiegną przez 7 miejscowości. W każdej z nich mieszkańcy będą wrzucać do puszki pieniądze dla WOŚP. W sumie pokonają 18 km w tempie 6min/km.

http://www.kleszczewobiega.blogspot.com/

Z Knurowa do Warszawy

Jak co roku z Knurowa wyruszy sztafeta, która w nietypowy sposób wspiera orkiestrowe granie. Biegacze wystartują w sobotę 11 stycznia o godz. 9:00, tradycyjnie z CH Merkury w Knurowie. W niedzielę wieczorem uczestnicy sztafety powinni dotrzeć do Warszawy, tak by zameldować się w telewizyjnym studiu WOŚP. Pokonają 350 km. Sklad sztafety jest już znany, niemniej wciąż można dołączyć do grupy.

www.sztafeta.knurow.info

22-godzinna Sztafeta Po Światełko Do Nieba we Wrześni

To już kolejna edycja blisko dobowego biegu dedykowanego orkiestrowemu atrybutowi. Start  imprezy wyznaczono na sobotę 11 stycznia na godz. 22:00, jednak już o g. 21:00 będzie można zobaczyć pokaz ognia, zlicytować koszulkę klubową z podpisem Jurka Owsiaka i wziąć udział w rozgrzewce przez niego poprowadzonej. Finał sztafety zbiegnie się w czasie z ogólnopolskim zapaleniem światełka. Imprezę organizuje KB Kosynier.

http://kb-kosynier.pl/

12-godzinny bieg w Opocznie

Opoczno przez 12 godzin zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Będzie można biec, jeździć na rowerze lub, jeśli spadnie śnieg, biec na nartach.

Zawody połączone ze zbiórką pieniędzy odbywać się będą w samym centrum miasta – przy Miejskim Domu Kultury. Trasa będzie miała długość 800 m i formę pętli.

Podstawowa grupa uczestników imprezy to zawodnicy i trenerzy z Opoczno Sport Team, którzy będą zmieniali się co pewien czas. Organizatorzy liczą także na biegaczy i kolarzy, którzy będą chcieli dołączyć do tej dwunastogodzinnej imprezy.

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce