Orkiestrowy parkrun w Łodzi oczami Ambasadora

 

Orkiestrowy parkrun w Łodzi oczami Ambasadora


Opublikowane w pon., 12/01/2015 - 14:09

Już po raz drugi w Łodzi, a po raz pierwszy w ramach parkrun Łódź, odbył się „Bieg Policz się z cukrzycą”. Okazją był 23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Relacja Janusza Milczarka, Ambasadora Festiwalu Biegowego

Wśród rekordowej liczby uczestników 318 osób, biegli również wolontariusze z puszkami. Dla tych, którzy wsparli akcję datkiem, mieli przygotowane już oryginalne podkowy zdjęte z kopyt koni Straży Miejskiej w Łodzi.

Szkoda tylko, że koszulek i medali „orkiestrowych” było zbyt mało i nie starczyło dla wszystkich.

Wśród Nas byli też ratownicy medyczni i wielu biegaczy, którzy właśnie dzisiaj po raz pierwszy rozpoczęli swoją przygodę z parkrunowym bieganiem. Wymienię choćby kilku z nich: Monika Pieczora, Ewa Ochmańska i Andrzej Rech i chociaż pogoda nie nastrajała optymizmem – było błotniście i deszczowo, widać było na twarzach uczestników zadowolenie i radość z ukończonego biegu.

Wśród nas mamy już rekordzistów (ponad sto biegów): Sebastian Kosela, Robert Eljasz, Jacek Raczyński oraz zwiększającą się ciągle ilość 50-tek:Włodek Kowalski, Witek Sabanda czy Robert Sobczak. Ja wystartowałem dopiero po raz trzydziesty…

Orkiestrowy parkrun w Łodzi bieg wygrał Patryk Józefiak (18:54), wśród pań zaś Ewa Ochmańska (21:11).

Parkrun Łódź Jest to jedna z niewielu imprez biegowych w naszym mieście, na której panuje niemalże rodzinna atmosfera. Pojawia się gorąca kawa, ciasta, życzenia dla jubilatów (z odśpiewaniem „sto lat” włącznie), jest czas na pogaduchy przed startem i na mecie.

Oczywiście zdjęcia jak zwykle pstrykał Maciej Nowosławski, zwany w naszym biegowym środowisku Doktorkiem. Galeria dostępna jest pod TYM adresem.

Na koniec, w nawiązaniu do nominacji cyklu do tytułu Biegowego Wydarzenia Roku, chce potwierdzić, że parkrun Polska z pewnością zasługuje na to prestiżowe wyróżnienie.

Janusz Milczarek, Ambasador Festiwalu Biegowego

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce