Orzesze-Woszczyce: Najpierw bieg, potem... kolędowanie

 

Orzesze-Woszczyce: Najpierw bieg, potem... kolędowanie


Opublikowane w wt., 13/01/2015 - 16:41

Niezwykły bieg odbędzie się w niedzielę w Orzeszu-Woszczycach k. Żor. Przygotowuje go 24 młodych ludzi z czterech krajów: Polski, Włoch, Malty i Turcji. Po zawodach organizatorzy zapraszają na wspólne śpiewanie kolęd przy ognisku.

Bieg jest częścią projektu Specific Posibilities Of Raising capabiliTies (SPORT), współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

– Jednym z jego założeń jest zorganizowanie przez uczestników szkolenia dużego eventu – wyjaśnia koordynatorka imprezy i nasza redakcyjna koleżanka Klaudia Kapica. – Bieg w Orzeszu jest przygotowywany we współpracy stowarzyszenia Centrum Społecznego Rozwoju z organizacjami partnerskimi z Malty, Turcji i Włoch – dodaje.

To nie będzie duża impreza. Na linii startu stanie nie więcej niż 150 osób. – Ciągle można się zapisywać – zachęca Klaudia. Zgłoszenia przyjmowane będą drogą elektroniczną do północy 15 stycznia pod adresem e-mail: kapicaklaudia@gmail.com. Koszt wpisowego to 15 złotych.

Trasa biegu liczy 5 kilometrów i została poprowadzona po uroczych duktach okolicznych lasów. Na uczestników zawodów czekają pamiątkowe medale, gorąca grochówka, a po rozdaniu nagród, wspólne śpiewanie kolęd przy ognisku.

– Zaprosiliśmy kapelę góralską, ale liczymy przede wszystkim, że swoje kolędy zaśpiewają goście z Malty i Włoch – mówi Michał Pietrzak z biura zawodów.

Bieg z Kolędą w naszym KALENDARZU IMPREZ.

MGEL

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce