Pełnoletnia Bełchatowska Piętnastka

 

Pełnoletnia Bełchatowska Piętnastka


Opublikowane w pon., 24/11/2014 - 11:43

W niedzielę w Bełchatowie razem z tysiącem innych biegaczy świętowaliśmy 18. urodziny Bełchatowskiej Piętnastki, która wpisała się na stałe w kalendarz imprez biegowych. I to nie tylko w ujęciu lokalnym, ale wręcz międzynarodowym. Biegli z nami goście z Kenii, Ukrainy, Czech i Węgier.

Relacja Janusza Milczarka, łódzkiego Ambasadora Festiwalu Biegowego

Na starcie głównej konkurencji stanęło blisko tysiąc uczestników. Dodatkowo w biegu rekreacyjnym rozgrywanym równolegle na dystansie 5 km - 70 osób. Jak zwykle w Bełchatowie perfekcyjna organizacja.

Biuro zawodów, zorganizowane w miejscu szczególnym w Hali Energia, gdzie mecze rozgrywa Skra Bełchatów, i doping na trasie, wywołały doskonały nastrój wśród biegaczy. Niestraszne były ani podbiegi na powtarzanych trzykrotnie pętlach, ani dość silny i zimny wiatr. Dodatkowo bełchatowski bieg był ostatnim z cyklu ośmiu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, a impreza zakończyła się dodatkowym podsumowaniem oraz wręczeniem pucharów i wyróżnień dla najlepszych.

W pakiecie startowym ciekawy dodatek. Była już kamizelka odblaskowa, latarka na szyję, a w niedzielę - buff w kilku kolorach, wedle życzeń biegaczy.

Wygrali goście z Kenii: Haron Sirma (45:41) a pierwszy z Polaków Zbigniew Kalinowski (50:31) zameldował się na miejscu szóstym. Wśród pań sytuacja odwrotna, na pierwszym miejscu Polka Agnieszka Mierzejewska (53:05) z Wolborza a druga Nancy Arusei (53:33) z Kenii. Gratulujemy!

Dla wielu z nas to jeden z ostatnich tegorocznych startów i zakończenie sezonu. Tym bardziej cieszy fakt, że niektórym udało się poprawić życiówkę.

Po ciepłym posiłku i chwilowym odpoczynku, dekoracje… dekoracje … dekoracje… To chyba najprzyjemniejsza chwila dla biegacza. Bo chociaż nie zawsze sam staje na podium, to wywoływani są przecież klubowi przyjaciele, bliscy znajomi. Każde takie wystąpienie nagradzane jet gromkimi brawami, odreagowujących po biegu biegaczy, pełniących teraz rolę publiczności.

Do zobaczenia za rok, już w dorosłym życiu Bełchatowska Piętnastko!

Zdjęcia medalistów w obiektywie Macieja Nowosławskiego w TYM linku.

Janusz Milczarek, Ambasador Festiwalu Biegowego

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce