Perły Małopolski w Zawoi: Deszcz zamiast widoków [ZDJĘCIA]

 

Perły Małopolski w Zawoi: Deszcz zamiast widoków [ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 24/08/2014 - 19:51

Deszcz i błoto odmieniane przez wszystkie przypadki. Kolejna edycja Pereł Małopolski zafundowała startującym na trzech dystansach potężne błoto, prawdziwie górskie trasy i deszczową aurę.

Po niespełna dwóch miesiącach przerwy, cykl biegowy Perły Małopolski zawitał do Zawoi i Babiogórskiego Parku Narodowego. To czwarta odsłona tegorocznych Pereł, które zabierają zawodników w najpiękniejsza miejsca biegowe w Małopolsce. 

Babiogórski Park Narodowy miał przywitać zawodników widokiem na królową Beskidów, ale skończyło się na...deszczu i nisko zawieszonych chmurach, z których co rusz lało deszczem. W takich warunkach należało się spodziewać sporych trudności na trasach. 

- Na zbiegach, pełnych błota i luźnych kamieni, leżałam trzy razy. Bardzo wymagające warunki - relacjonowała pani Aneta z Krakowa, która startowała na dystansie 10 kilometrów. 

Podobnymi wrażeniami z trasy dzieliło się wielu, w tym powracający do wielkiej formy po kontuzji Bartosz Gorczyca, który na dystansie 21 kilometrów zajął drugie miejsce. - To była trudna trasa, techniczna przez błotniste warunki. W górnych partiach było też dosyć zimno - relacjonował. 

Na półmaratońskim dystansie zwyciężył Kacper Piech.

AB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce