Pierwszy taki maraton w Gdańsku. Niskie wpisowe

 

Pierwszy taki maraton w Gdańsku. Niskie wpisowe


Opublikowane w pon., 10/11/2014 - 10:07

17 maja 2015 roku to termin 1. Gdańsk Maratonu. Znamy już też wpisowe do imprezy gdańskiego MOSiRu - 49 zł. 

Jak czytamy w komunikacie prasowym, Ambicją organizatorów jest mocne wejście w kalendarz najważniejszych wydarzeń biegowych w Polsce. Wyjątkowość imprezy ma podkreślać m.in. trasa wiodąca przez najbardziej charakterystyczne i atrakcyjne lokalizacje na mapie miasta - Starówkę z ulicą Długą, Długi Targ z Fontanną Neptuna, przy Pomniku Poległych Stoczniowców, Europejskie Centrum Solidarności, PGE Arenę, Targi Maber Expo czy Park Nadmorski im. R. Reagana.

 Ta propozycja, wraz z półmaratonem, który zadebiutował w październiku 2014 oraz tradycyjnym Biegiem Westerplatte na 10 km, stworzą kompletną ofertę startów dla miłośników biegania w naszym mieście – deklaruje Leszek Paszkowski, dyrektor MOSiR w Gdańsku.

 Jednak nie tylko ta forma aktywności będzie rozwijana. Wkrótce zaprezentujemy nową ofertę także dla miłośników kolarstwa tak górskiego jak szosowego. Strategia miasta zakłada zwiększenie liczby sportowych imprez masowych – dodaje Andrzej Trojanowski, dyrektor Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu.

Dodatkowo uczestnicy będą mogli wziąć udział w akcji "Aktywuj się w Maratonie", czyli bezpłatnym cyklu przygotowań do startu pod okiem trenerów i instruktorów.

Więcej informacji wkrótce.

Organizator

mat. pras.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce