Piotr Łobodziński wygrał w Katarze. I pobił rekord trasy

 

Piotr Łobodziński wygrał w Katarze. I pobił rekord trasy


Opublikowane w wt., 01/04/2014 - 13:26

W minioną sobotę Piotr Łobodziński wykonał kolejny krok do obrony tytułu zwycięzcy Towerrunning World Cup, zwyciężając Towerrunning Grand Prix of Qatar w Doha. - Pobicie (...) rekordu trasy daje mi pewność siebie i przekonanie, że mogę obronić w tym roku tytuł - ocenił na mecie warszawianin. 

Triumf w The Torch był jego drugim zwycięstwem z rzędu, po wygraniu dwa tygodnie wcześniej Biegu Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie (zobacz naszą fotorelację z imprezy).

Polak pokonał 1304 schody prowadzące do mety w zaledwie 6 minut i 14 sekund, bijąc tym samym aż o 18 sekund rekord trasy należący do znakomitego Niemca, Thomasa Dolda. Drugi na mecie zameldował się Christian Riedl (GER, 6:37), wyprzedzając Brytyjczyka Paula Deana i kolejnego reprezentanta Niemiec, Sylvio Atmanspachera.

- The Torch to spektakularny budynek – jeden z tych, obok których przechodzisz i myślisz, że musisz tam kiedyś wbiec – to już słowa Suzy Walsham, niekwestionowanej obecnie królowej towerrunningu wśród kobiet. W Grand Prix of Qatar Australijka odniosła swoje trzynaste zwycięstwo na schodach z rzędu, również bijąc przy okazji rekord trasy i umacniając swoje prowadzenie w Pucharze Świata.

Za jej plecami toczyła się walka o drugą pozycję, którą wygrała Amerykanka Cindy Harris (9:04) przed reprezentantką Czech, Lenką Svabikovą (9:14). Obie potwierdziły tym samym swoje silne pozycje na podium klasyfikacji Towerrunning World Cup.

The Torch Staircase Run, organizowany przez Aspire Zone Foundation, był pierwszym w historii wyścigiem Grand Prix na Bliskim Wschodzie. Wysokość budynku w połączeniu ze stromymi schodami I warunkami pogodowymi sprawiają, że jest to jeden z najcięższych biegów w cyklu Towerrunning Grand Prix.

Następny istotny przystanek w Pucharze Świata to estoński Tallinn, gdzie rozegrany zostanie wyścig nieco niższej kategorii – Premium Race. Impreza rozpocznie też tegoroczną serię eventów organizowanych przez Towerrunning World Association we współpracy z World Federation of Great Towers. Faworytami wydają się być Piotr Łobodziński, Chrisitan Riedl i Lenka Svabikova.

mat. pras. / red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce