Po górach i lasach Kamiannej w pszczelarskim klimacie. Biegaj w maju

 

Po górach i lasach Kamiannej w pszczelarskim klimacie. Biegaj w maju


Opublikowane w pon., 31/03/2014 - 15:51

W niedzielę 11 maja podczas obchodów 90-lecia Lasów Państwowych oraz Pikniku Miodowego w Kamiannej, będzie można również pobiec w ?Leśnym Biegu Pszczelim Szlakiem?. Festiwal Biegowy został patronem organizacyjnym, a nasz portal partnerem medialnym imprezy.

Lista startowa (po weryfikacji wpłat, stan na 29 kwietnia): ZOBACZ

Bieg będzie miał charakter górsko-przełajowy, anglosaski. Trasa będzie miała długość 10 km i poprowadzi głównie ścieżkami przyrodniczo-edukacyjnymi, prezentując biegaczom pszczołę miodną i pszczelarstwo. Biegacze poruszać się będą też drogami leśnymi, w tym fragmentem o nawierzchni bitumicznej. Suma przewyższeń trasy to ok. 1040m.

? Wystartujemy i zafiniszujemy w stacji narciarskiej w Kamiannej. Już w pierwszych fragmentach trasy biegaczom przyjdzie się zmierzyć z trudnym podbiegiem wzdłuż trasy narciarskiej. Odcinek ten pokonywany będzie również jako zbieg kończący rywalizację. Planujemy jeden punkt z wodą, na szóstym kilometrze trasy ? opisuje Danuta Kmak, zastępca Nadleśniczego Nawojowa, koordynatorka imprezy.

Dodaje, że biuro imprezy będzie się mieścić w budynku stacji, a samochody będzie można pozostawić w pobliżu stacji. ? Tych, którzy zaparkują dalej, na drogach leśnych podwieziemy na miejsce imprezy ? zapewnia. 

Organizatorzy zamierzają dopieścić uczestników imprezy. ? W pakiecie startowym imprezy znajdą się okolicznościowy kubek i koszulka, słoiczek miodu, świeczka woskowa oraz materiały informacyjno-edukacyjne Nadleśnictwa, w tym szczegółowa mapa trasy biegu. Na wszystkich biegaczy, którzy dotrą do mety w regulaminowym czasie czekać będą wyjątkowy medal, a na najlepszych puchary i nagrody pieniężne ? wylicza Danuta Kmak. ? Po biegu rozlosujemy też szereg cennych nagród, w tym dwa weekendy z niespodzianką w Kamiannej oraz pakiety produktów pszczelich ? dodaje.

? Dodatkową atrakcją będzie odbywający się w tym czasie Piknik Miodowy, gdzie będzie można  zapoznać się z tajnikami pszczelarstwa, gospodarką pasieczną oraz walorami produktów pszczelich, które również będzie można zakupić. Planujemy przygotować stoisko i pokazowym ulem - rodziną pszczelą oraz degustację różnych rodzajów miodów ? zachęca szefowa imprezy.

?Leśny Bieg Pszczelim Szlakiem? planowany jest jako impreza cykliczna.

? Propagując walory przyrodnicze Nadleśnictwa Nawojowa, Gminy Łabowa i urokliwej, położonej wśród lasów i słynącej z pszczelarstwa i miodu wsi Kamianna, oraz podkreślając pozaprodukcyjną funkcję lasu, chcemy zachęcać mieszkańców regionu do aktywnego wypoczynku na łonie przyrody w biegowej formie. To najprostsza, najtańsza i dostępna dla każdego dyscyplina sportu. Ponieważ planujemy biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży, mamy nadzieję, że po czasie zaowocuje to zwiększeniem fanów biegania, a ograniczy fascynację jazdą crosami i quadami po terenach leśnych ? stwierdza Danuta Kmak.

Rejestracja do imprezy prowadzona jest na stronie Festiwalu Biegowego, który objął imprezę wsparciem logistycznym. Nasz portal jest z kolei głównym patronem medialnym wydarzenia (wkrótce kolejne informacje). Zapisy elektroniczne potrwają do 27 kwietnia. Do biegu będzie można się zgłosić także w dniu imprezy, ale organizatorzy nie gwarantują koszulki startowej.   

Wpisowe do imprezy to tylko 10 zł. Limit uczestników to 250 osób.

Partnerami organizacyjnymi ?Leśnego Biegu Szlakiem Pszczelim? są Polski Związek Pszczelarski wraz z Domem Pszczelarza w Kamiannej, Pasieka Barć w Kamiannej, Stacja Narciarska Kamianna-Ski oraz Wójt Gminy Łabowa. ? Wspólnie uważamy, że udziale w biegu pozwoli wypromować bieganie w naturalnym środowisku, oddalonym od cywilizacyjnego zgiełku. Sam bieg da możliwość połączenia sportowej pasji z poznaniem bliżej leśnictwa i pszczelarstwa oraz pozwoli skorzystać z turystycznych walorów Kamiannej i okolicy. Serdecznie zapraszam do Kamiannej ? kończy Danuta Kmak.

ZAREJESTRUJ SIĘ

REGULAMIN IMPREZY

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce