Pobiegli, pomogli, poprawili życiówki w Silesia Marathon [ZDJĘCIA]

 

Pobiegli, pomogli, poprawili życiówki w Silesia Marathon [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 06/10/2014 - 09:55

Blisko 4000 biegaczy z 18 krajów stanęło na starcie biegów rozgrywanych w ramach VI Silesia Marathon: 17 Niemców, 8 Brytyjczyków, 5 Białorusinów, 3 Hiszpanów, a także zawodnicy z Maroka, Francji, Portugalii, Czech, Holandii i Meksyk. Pobiegli, by ukończyć maraton, poprawić swoją życiówkę, ale także, żeby pomóc Magdzie, studentce, która wymaga kosztownej terapii. Wystarczyło biec z identyfikatorem, żeby partner biegu wpłacał określone kwoty na konto fundacji.

Z kolei kibice mogli pomóc jednemu z domów dziecka, jednak, żeby zebrać odpowiednią kwotę nie wystarczyło kibicować, trzeba było jeszcze biegać na bieżni stacjonarnej. Każdy pokonany w ten sposób kilometr oznaczał 10zł na cel charytatywny. W sumie zebrano 4800zł.

Trasa tegorocznego maratonu prowadziła przez trzy miasta: Siemianowice Śląskie, Mysłowice oraz Katowice i była łatwiejsza, niż przed rokiem, co nie znaczy, że była łatwa. Dobrym wynikom sprzyjała również pogoda.

– Trasa nie była łatwa, ale byłem dobrze przygotowany jeśli chodzi o dietę, także o nawodnienie. Planowałem złamać 3h30min i udało się więc jestem zadowolony – powiedział nam Daniel Wójcik, pomysłodawca i organizator Silesiaman Triathlonów w Katowicach, który przebiegł maraton w czasie 3h28min i podczas rozmowy z nami nie wyglądał na zmęczonego.

– To był mój pierwszy maraton w Katowicach. Uważam, że pogoda była idealna do poprawiania życiówek. Niestety, trasa obfitowała w kilka wzniesień, które skutecznie wybiły mnie z rytmu. Na mecie zameldowałem się z czasem poniżej 4h. To był mój cel, który udało mi się osiągnąć. Organizacja imprezy była na bardzo wysokim poziomie. Wiem, że na pewno wrócę tu za rok – powiedział Marek Bogdoł, twórca strony www.drogadotokio.pl. Za jej pośrednictwem zbiera fundusze na przyszłoroczny start w Tokio.

Zwycięzca, Rafał Czarnecki potrzebował na pokonanie dystansu 42 km, 2 godzin, 35 minut i 58 sekund. Kolejne miejsca w maratonie zajęli: Szymon Knobloch z czasem 2:38:12 i Paweł Nawrot który przebiegł trasę w 2:38:54. Najszybsza z kobiet – Patrycja Włodarczyk z Jaworzna uzyskała czas 2:57:58.

Wśród biegaczy przeważały pozytywne opinie o biegu i jego organizacji. Atmosfera i pogoda dopisały, dlatego maratończycy nie mogą się już doczekać kolejnej edycji.

KK/IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce