Pobiegli w Olsztynie dla Unii Europejskiej

 

Pobiegli w Olsztynie dla Unii Europejskiej


Opublikowane w wt., 08/10/2013 - 16:35

„O Radości iskro bogów(…)” - tak zaczyna się hymn Unii Europejskiej i ku radości biegaczy w Olsztynie odbył się I Bieg Europejski. Powód był nie byle jaki, bo właśnie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego została wybudowana ścieżka rekreacyjna wokół Jeziora Długiego, którędy prowadziła trasa biegu. Szlak stał się już bardzo popularny wśród biegaczy i spacerowiczów.

Bieg odbywał się na dystansie 10 kilometrów. Zainteresowanie zawodami było tak duże, że już kilka godzin po uruchomieniu zapisów online limit został wyczerpany. Co ważne udział w biegu był bezpłatny.

W sobotę 5 października o godzinie 11 prawie 300 zawodników wyruszyło na trasę, która zaczynała się na Starym Mieście. Następnie zawodnicy mieli do pokonania pętlę wokół Jeziora Długiego, po czym wracali na Rynek. Najszybciej z tym dystansem poradził sobie Damian Kabat z Bydgoszczy, który na metę przybiegł z bardzo dużą przewagą sięgająca ponad dwóch minut. Drugi był Oskar Przysiężny, który toczył bezpośredni pojedynek z Bogusławem Andrzejukiem. Olsztyn okazał się gościnnym miastem i dał wygrać przyjezdnym. Wśród kobiet zwyciężyła Nina Jaremko z Bartoszyc, która wyprzedziła pochodzącą z Olsztyna Żanetę Wote. Trzecia była Elżbieta Cieśla z Olsztynka.

Na zwycięzców czekały bony na sprzęt biegowy o wartości od 700 do 250 zł do zrealizowania w Olsztynie. Zwycięzcom kategorii wiekowych wręczono koszulki. Wszyscy którzy ukończyli bieg – czyli 270 osobom, wręczano na mecie pamiątkowe medale.

Medale z Biegu Europejskiego, nie wiadomo czy nie staną się unikatami, bo nie jest pewne czy odbędzie się kolejna edycja imprezy. Wszystko zależy od dotacji z Unii Europejskiej. Zawody w całości są bowiem finansowane ze środków unijnych. 

Wyniki:

Klasyfikacja mężczyzn:

1. KABAT Damian- 00:30:17
2. PRZYSIĘŻNY Oskar - 00:32:29
3. ANDRZEJUK Bogusław - 00:32:33

Klasyfikacja kobiet:

1. JAREMKO Nina- 00:43:14
2. WOTA Żaneta- 00:44:48
3. CIEŚLA Elżbieta- 00:45:16

RZ

Fot. akm.olsztyn.pl

   

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce