Pozytywne bieganie w Szarlejce już w sobotę

 

Pozytywne bieganie w Szarlejce już w sobotę


Opublikowane w pon., 04/08/2014 - 16:37

Bieg wśród pól i lasów, po lekko górzystym terenie, może dostarczyć wiele pozytywnych emocji i radości. Wiemy to my, wiedzą to też w Szarlejce k. Częstochowy. W sobotę odbędzie się tam Pozytywny Biegu Przełajowy na dystansie 10 km. To już czwarta edycja imprezy, z udziałem gwiazdy.

Poprzez swoją imprezę organizatorzy chcą pokazać jak zbawiennie sport wpływa na psychikę człowieka.

– Jest w nas pasja do aktywności fizycznej. Począwszy od piłki nożnej poprzez bieganie i triathlon. Oprócz zdrowia, chcemy wyciągać ze sportu psychiczne odprężenie. Doszliśmy wspólnie z innymi członkami stowarzyszenia Pozytywnie Aktywni do porozumienia, by propagować taką ideę wśród lokalnej społeczności. Chcemy wyciągnąć ludzi z domów, sprzed telewizorów, zapraszać do chodzenia z kijami lub biegania – opowiada Kamil Radomski prezes Stowarzyszenia Pozytywnie Aktywni, organizator biegu.

– Organizujemy często warsztaty biegowe oraz warsztaty nordic walking. Poprzez takie aktywności ludzie mogą zobaczyć, że ruch przynosi wiele profitów. Nie materialnych, ale na pewno dodaje energii i nastawia pozytywnie – wskazuje.

Okolice, w których rozgrywany jest Pozytywny Bieg Przełajowy, należą do bardzo popularnych wśród śląskich biegaczy. Szczególnie tych, którzy chcą uciec od biegów ulicznych. – Ponieważ mamy ciekawe dukty i las, który dobrze znamy, to gdy rozważaliśmy pomysł zorganizowania biegu, to bieg uliczny nie wchodził w rachubę – opowiada nasz rozmówca.

– Nie mogło być inaczej. Nasz rejon zawsze słynął z marszów na orientację. Sami, będąc w harcerstwie, uczestniczyliśmy w takich imprezach. Dodatkowo w pobliżu organizowana jest „Przełajowa Ósemka”, czyli jeden z najciekawszych biegów przełajowych w kraju. Jest też Kłobucki Bieg Nocny. Pomyśleliśmy, że między tymi dwoma biegami brakuje jeszcze jednego miejsca - czemu nim nie miałaby stać się nim Szarlejka? – pyta retorycznie organizator.

Impreza nie miałaby racji bytu, gdyby nie wolontariusze. – Budżet nie jest naszą mocną stroną. Naszą siłą są za to wolontariusze, w czerwonych koszulkach, ze słoneczkiem na plechach. Mamy dużo młodych ludzi, którzy są chętni do działania – mówi Kamil Radomski.

W ubiegłym roku w Szarlejcie wystartowało ponad 200 osób. Jak zapewniają organizatorzy, w tym roku zainteresowanie biegiem jest większe. Mimo, że rejestracja internetowa prowadzona była do 4 sierpnia, to nie wykluczone, że będzie można się także zgłaszać się w dniu zawodów. – Wolelibyśmy uniknąć zapisów w dniu zawodów. Do środy zweryfikujemy zapisy i jeśli stwierdzimy, że będziemy mogli dalej prowadzić rejestrację, to tak będzie. Teoretycznie więc możliwość zapisu do biegu jeszcze będzie. Jednak wolimy wcześniej mieć wcześniej określoną liczbę startujących – informuje Kamil Radomski.

Trasa zawodów jest wymagająca i składa się z dwóch pętli. Chwila radości przyjdzie więc zapewne dopiero po przekroczeniu mety. – Mamy jeden wymagający podbieg, który będzie już na początku trasy. Wymagać on będzie więcej sił i pewnie już na tym etapie grupa mocno się rozciągnie. Inna sprawa, że teren jest odsłonięty i upał może dać w kość. Później jest fragment piaszczysty, a po chwili biegamy w lesie, gdzie mamy łagodny podbieg. Potem jest już z górki i pętla się zamyka – opisuje nasz rozmówca.

Bieg zaplanowano na sobotę na godz. 13:00. Start i meta znajdować się będą przy ul. Łukaszewicza. Pakeity startowe będzie można odbierać w godz. 9:00 - 12:30. Prysznice znajdować się będą w budynku KS Junior Szarlejka przy ul. Szkolnej.

Bieg odbędzie się w ramach Pozytywnego Festiwalu Leśnego. Gościem specjalnym imprezy będzie Robert Maćkowiak, były sprinter, Mistrz Świata w sztafecie 4 x 400m z 1999 roku.

Organizator

Regulamin

Opłata startowa: 20 zł

RZ

fot. Facebook Pozytywnie Aktywni

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce