Rekordy Usaina Bolta i Pawła Fajdka dla Kamili Skolimowskiej

 

Rekordy Usaina Bolta i Pawła Fajdka dla Kamili Skolimowskiej


Opublikowane w ndz., 24/08/2014 - 09:26

Mocne wejście, szybki bieg i świetny czas - tak można by w skrócie opisać start Usaina Bolta w 5. Memoriale Kamili Skolimowskiej.

Najszybszy człowiek świata na Stadion Narodowy wjechał Humvee prowadzonym przez Marcina Gortata, a potem spokojnie czekał na zakończenie eliminacji i skład swojego finałowego biegu na 100m. Bolt zapowiedział, że w Warszawie ustanowi nieoficjalny rekord halowy i słowa dotrzymał. Zszedł poniżej 10 sekund i ukończył bieg w czasie 9.98.

Usain Bolt był zdecydowanie największą, ale nie jedyną gwiazdą lekkoatletyki w Warszawie. W biegu przez płotki pań triumfowała Nia Ali, halowa mistrzyni świata z Sopotu na dystansie 60m. Na dystansie 100m biegaczy niepełnosprawnych pewnie wygrał Michał Derus, mistrz świata w tej dyscyplinie, który właśnie wrócił z Mistrzostw Europy IPC w Swansea z dwoma złotymi medalami. Alicja Fiodorow, która stanęła na najwyższym stopniu podium wśród biegaczek niepełnosprawnych, także do Warszawy przyjechała prosto ze Swansea, jako świeżo upieczona mistrzyni Europy.

Tomasz Hamerlak brązowym medalistą ME IPC w Swansea! Taktyk Hug

Kibicom zgromadzonym na Stadionie na pewno na dłużej zostanie w pamięci finał biegu na 110m przez płotki. Kubańczyk Orlando Ortega po emocjonującym biegu wyprzedził srebrnego medalistę z Sopotu, brązowego medalistę z Zurychu Pascala Martinot-Lagarde’a. W tym samym wyścigu brał udział Aries Merritt, trzykrotny złoty medalista olimpijski.

Zgodnei z tradycją Memoriału Kamili Skolimowskiej, mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem, zmagania zdominowały konkurencje techniczne. To był z całą pewnością dzień Pawła Fajdka, który we wszystkich sześciu rzutach przekroczył odległość 80m! 

- Im więcej leżę, tym więcej rzucam - powiedział po zawodach Paweł Fajdek, który po mistrzostwach w Zurychu odpoczywał od treningu, a w Warszawie zaskoczył sam siebie dalekimi rzutami i ustanowieniem nowego rekordu Polski oraz nieoficjalnego rekordu świata. Gratulujemy!

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce