Robert Celiński gotowy do wyjazdu w Himalaje

 

Robert Celiński gotowy do wyjazdu w Himalaje


Opublikowane w wt., 07/04/2015 - 14:22

Najszybszy obcokrajowiec ubiegłorocznego Tenzing Hillary Everest Marathon szykuje się do ponownego startu w jednej z najtrudniejszych imprez biegowych na świecie. Pod skrzydłami programu LOTTO EXTREME Robert Celiński zamierza poprawić ubiegłoroczny sukces.

Maratończyk poleci do Nepalu w drugiej połowie kwietnia, około 6 tygodni przed startem. - cieszę się że LOTTO EXTREME będzie moim partnerem w tegorocznej wyprawie na Tenzing Hillary Everest Marathon w Nepalu. Dzięki temu wsparciu będę mógł ponownie rywalizować w tym najwyżej rozgrywanym maratonie na świecie - opowiada Celiński.

Ostatni miesiąc nie należał do najłatwiejszych dla biegacza. Przygotowania do trzeciego startu w THEM pokrzyżował uraz.

- Do pewnego momentu było bardzo dobrze, ale na początku marca podczas treningu doznałem  kontuzji głowy mięśnia czworogłowego uda. Z początku myślałem, że uda mi się wyjść z tego szybko, ale tak się nie stało. Czasu jednak nie marnowałem. Nadal trenowałem, robiłem treningi zastępcze, podczas których wykonałem setki rzutów piłką lekarską, do tego doszły ćwiczenia z taśmami i linami oporowymi imitującymi bieganie. Przez kontuzję musiałem zrezygnować ze startów w Halowych Mistrzostwach Europy Masters w Toruniu oraz ze startu kontrolnego w półmaratonie - opowiada Celiński, który przyznaje, że ma drobne zaległości, ale - jak zapewnia - szybko wróci na właściwy poziom. - Limit pecha już wyczerpałem! - przekonuje.

Ideą programu Totalizatora Sportowego LOTTO EXTREME jest wspieranie projektów łączących pasję z "ryzykiem" oraz osób, dla których jest to sposób na życie.

- Cieszę się, z możliwości ponownego startu w barwach Lotto, tym bardziej, że nasze spojrzenia są zbieżne. Mottem programu jest: "Marzenia są po to, by rozbudzały naszą świadomość istnienia – trzeba się tylko na nie otworzyć i próbować je zrealizować". Moim też. Dzięki LOTTO EXTREME mogę realizować marzenia i żyć pasją, jaką jest bieganie. Świadomość takiego wsparcia da mi pewność, że moje starania nie idą na marne. Jestem pewien, że nie zabraknie mi siły woli i determinacji by spełnić moje największe marzenie - wygrać Tenzing Hillary Everest Marathon - podkreśla Celiński.

Tegoroczna edycja najwyżej rozgrywanego maratonu na świecie odbędzie się 29 maja. Trasa wiedzie z Base Camp (5,350 m npm), na zboczu Mount Everest do miejscowości Namcze Bazaar (3,440 m npm).

DZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce