Sardynia to raj dla turystów, miłośników biegania, nordic walking oraz trekkingu

 

Sardynia to raj dla turystów, miłośników biegania, nordic walking oraz trekkingu


Opublikowane w pon., 20/05/2024 - 16:21

Sardynia to wyspa niezwykle chętnie odwiedzana przez Polaków. Warto ją odwiedzić w maju, gdy jeszcze przepiękne plaże nie są zatłoczone. Słynie ze szmaragdowych wód morskich oraz złotych piasków. Pachnie słońcem i pomarańczami. Ma niesamowicie interesującą historię i skrywa wiele tajemnic. Jej  symbolem jest koper włoski i nuraghi, prehistoryczne budowle z bloków kamiennych. 

 

 

- Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, a znani celebryci i politycy często pojawiają się w Porto Cervo, gdzie królują sklepy najbardziej znanych marek na świecie. Jest również rajem dla miłośników biegania, nordic walking i chodzenia po górach. Miałem okazję przekonać o tym osobiście podczas ponad tygodniowego pobytu w tym wyjątkowym miejscu – relacjonuje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów.

Jest drugą co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym. Piękny i urozmaicony krajobraz jest popularną atrakcją turystyczną ze względu na plaże i starożytną architekturę. Sardynia ma powierzchnię 24 100 kilometrów kwadratowych, dlatego najlepszym sposobem poruszania się po wyspie jest samochód, ale można również spotkać wiele osób na rowerach, motocyklach, skuterach czy nawet pieszo.

 

- Miałem okazje zwiedzić nie tylko piękne plaże, pobiegać po nich, stolicę wyspy i wiele miejscowości na północno-wschodnim wybrzeżu Sardynii w pobliżu miasta Olbia, gdzie znajduje się zarówno port, jak i lotnisko, dlatego jest to popularne miejsce dla turystów w drodze do innych części wyspy.  Miłośników biegania spotkać można tutaj w zasadzie wszędzie. Znajdą oni tu brukowane ścieżki i promenady, przepiękne plaże oraz górskie ścieżki i trasy przygotowane specjalnie dla miłośników długich biegów górskich. Wystarczy tylko poszperać w internecie i mamy wszystko https://www.alltrails.com/pl-pl/italy/sardinia/trail-running.

 

Najbardziej znany bieg to Sardinia Trail, o którym możemy poczytać nawet na naszym portalu https://www.festiwalbiegowy.pl/biegajacy-swiat/ultra-na-swiecie-sardynia-trzy-dni-i-cztery-gwiazdki, a w którym z powodzeniem biega Bartosz Gorczyca i Ewa Majer  https://www.festiwalbiegowy.pl/biegajacy-swiat/sardynski-hattrick-majer-i-gorczycy-w-trail-delle-miniere-nasze-miejsce-na-ziemi czy Ultratrack Supramonte Seaside, Bieg Bosych czy bieg Olbia 21, https://followyourpassion.it/en/olbia21/ półmaraton z malowniczą trasą rozpoczynającą się od brzegu morza i mijającą piękną plażę Pittulongu, który miałem okazję zobaczyć i pokibicować biegaczom.

W tym biegu były również dystanse na 10 km i 5 km. Szkoda, że o nim dowiedziałem się dopiero w ostatni dzień pobytu, ale zaskoczył mnie bardzo ciekawy sposób dopingowania zawodników. Na specjalnej przyczepie grał zespół muzyczny, który przemieszczał się na różne punkty. Udało się natomiast trochę pobiegać po pięknych plażach z widokiem na skały i śliczne szmaragdowe morskie wody. Pozostaje mi tylko polecić skorzystanie z uroków tej wyjątkowej wyspy, na którą już teraz chce się wracać – opowiada nasz ambasador.

 

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce