Setka stuknie prezesowi „Zadyszki” Maratońska. Pobiegnij razem z nim

 

Setka stuknie prezesowi „Zadyszki” Maratońska. Pobiegnij razem z nim


Opublikowane w śr., 30/04/2014 - 15:30

W sobotę 3 maja odbędzie się pierwszy maraton w Oświęcimiu. Impreza organizowana jest z okazji setnego biegu na „królewskim dystansie” prezesa Klubu Biegacza „Zadyszka”, Andrzeja Obstarczyka. Jubilat zaprasza do wspólnego biegu.

W biegowym dorobku prezes „Zadyszki” ma całe mnóstwo biegów długich, w tym kilkanaście ultramaratonów. – Moim pierwszym biegiem na dystansie 42 km i 195 metrów był Cracovia Marathon w 2004 roku. Szczerze się przyznam, że byłem wtedy kompletnie zielony. Biegałem zaledwie od trzech miesięcy, ale postanowiłem rzucić się na głęboką wodę. Rezultat był dla mnie nadzwyczajny, bo miałem czas 3 godziny i 52 minuty. Czułem się rewelacyjnie. – wspomina jubilat w rozmowie z naszym portalem.

Podkreśla, że „ukończenie maratonu działa na człowieka jak narkotyk”.  Bo sam kompletnie uzależnił się od biegania. – Uwielbiam turystykę biegową. Wyjazdy zagraniczne i zwiedzanie innych miast – wyjaśnia p. Andrzej, który jednak jubileuszowy bieg postanowił zorganizować w swoim mieście.

Obecnie w mieście organizowanych jest cyklicznie kilka biegów – Niepodległościowa Jedenastka czy też Sztafeta Papieska. Wszystkie cieszą się sporym zainteresowaniem lokalnych biegaczy, jednak sąsiedztwo dużych miast, jak Katowice czy Kraków powoduje, że wiele osób często tam realizuje swoje biegowe marzenia o medalach. Ale nie zawsze tak było.

– Pamiętam swój pierwszy maraton. Chyba przez dwa lata byłem jedynym maratończykiem w Oświęcimiu. W zeszłym roku, gdy zobaczyłem listę startową Cracovia Marathonu, to z mojego miasta zapisanych było już parędziesiąt osób. Jest to niesamowity skok. Widzę też po moich ścieżkach biegowych, że stale pojawiają się nowe twarze. Jeżeli jest w tym cząstka zasługi mojego klubu, to bardzo się cieszę – mówi prezes Obstarczyk.

Nie jest jeszcze pewne czy „Setny Maraton Prezesa” na stałe wpisze się w kalendarz imprez biegowych. – Jeżeli biegacze tego zechcą, za rok zrobimy kolejną edycję – zapewnia jubilat. Liczy, ze takich jak on będzie w Oświęcimiu przybywać. – Zapraszam do wspólnego biegania – zachęca.

Limit uczestników sobotniej imprezy wynosi 100 osób. Jak się dowiedzieliśmy, zapisy przyjmowane będą jeszcze w dniu zawodów. Biuro mieścić będzie się w Zespole Szkół Towarzystwa Salezjańskiego przy ul. Jagiełły. Czynne będzie w godzinach od 8:30 do 9:50. W dniu zawodów opłata startowa wynosi 40 zł.

Rozpoczęcie maratonu zaplanowano na godz. 10:00. Zmagania toczyć się będą na pętli o długości 4,2 km.

Organizator

Regulamin

RZ

fot. Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce