Silesiaman Triathlon #2: Mistrz cisnął do oporu [ZDJĘCIA]

 

Silesiaman Triathlon #2: Mistrz cisnął do oporu [ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 31/08/2014 - 16:53

Kiedy kilka miesięcy temu, Daniel Wójcik - właściciel w firmie Holistix Group a jednocześnie dyrektor zawodów Silesiaman Triathlon, zapytał nas o chęć objęcia patronatu nad jego zawodami, nie mieliśmy wątpliwości, że osiągną one sukces na Śląsku. 

Zainteresowanie tym sportem zawsze było duże. Jednak moda na bycie fit, na uprawianie sportu, na bieganie spowodowała, że triathlon przeżywa obecnie boom. Nie pozostaje to bez wpływu na frekwencję w imprezach triathlonowych.

- Ze względu na tak duże zainteresowanie naszymi zawodami zdecydowaliśmy się zwiększyć limit startujących do 300 osób. W efekcie zawodnicy dystans w wodzie musieli pokonać w innym akwenie, niż odbywały się treningi  -  tłumaczył nam w sobotę podczas drugiej odsłony cyklu w Katowicach Daniel Wójcik.

Oprócz startujących, Dolinę Trzech Stawów opanowali także kibice, dzięki czemu popularna wśród Katowiczan Dolina zamieniła się w istne miasteczko olimpijskie.

Pomimo niesprzyjających prognoz, pogoda jak i sama atmosfera była gorąca.

1/8 Ironmana zdecydowało się pokonać 270 zawodników, wśród nich Tomasz Brembor - reprezentant Kadry Narodowej Polski, jeden z najlepszych triathlonistów w naszym kraju. Mistrz Polski na dystansie sprint. Także katowicki Silesiaman Triathon wygrał w mistrzowskim stylu. 

Na mecie zameldował się z czasem 1:00:56, zostawiając rywali daleko w tyle. - Startując zawsze daję z siebie wszystko, nie ważne jakiej rangi są to zawody. Pomimo, iż wiedziałem, że kolejny zawodnik jest daleko za mną, nie chciałem zwalniać tempa - powiedział nam zwycięzca na mecie.

Kolejni finiszujący to Sławomir Szurek z czasem 1:06:37 oraz Krzysztof Nowak, który na metę wbiegł po czasie 1:08:11.

Wśród Pań walka była zacięta. Z różnicą 44 sekund jako pierwsza metę przekroczyła Katarzyna Rogacz (1:10:57), tuż za nią Daria Radczuk. Trzecia, z czasem 1:12:47 była Daria Krzemińska.

Pełne wyniki w naszym KALENDARZU IMPREZ.

Tymi zawodami zakończył się cykl Silesiaman Triathlon, jednak jak zapewnia organizator, to dopiero początek. Pojawił się także pomysł zorganizowania zawodów na zwiększonym dystansie.

Nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuki za organizatorów i z niecierpliwością wyczekiwać kolejnych, sportowych imprez.

KK

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce