Startują Łódzkie Biegi Górskie. „Znaleźliśmy fajne miejsce”

 

Startują Łódzkie Biegi Górskie. „Znaleźliśmy fajne miejsce”


Opublikowane w czw., 02/11/2017 - 12:49

Zanim pomylimy o bieganiu po Beskidzie Sądeckim, Tatrach czy Bieszczadach, warto potrenować siłę nieco bliżej domu. Dla mieszkańców miast dobrą okazją są cykliczne imprezy, organizowane np. w warszawskiej Falenicy czy Krakowie. Niebawem będzie można pobiegać też w centrum Polski. Startują Łódzkie Biegi Górskie.

Cykl ugości Las Łagiewnicki. Uczestnicy mają do wybory dwa dystanse - 5 i 10 km, odpowiednio jedną lub dwie pętle. Na krótszym dystansie przewyższenie trasy to 111 m, na dłuższym 222 m. Najbardziej wymagającym fragmentem jest podbieg na Modrzewiu, w północnej części lasu

– Inicjatywa wyszła od samych biegaczy, głównie orientalistów, którzy mówili, że robimy fajne biegi, ale może trzeba coś zrobić coś dla przełajowców, dla kogoś kto może obawia się biegania z mapą. Drugą sprawą była próba obalenia mitu, że w Łodzi jest tylko płasko i nie da się zrobić biegu górskiego. Znaleźliśmy fajne miejsce, które uważam, że spełni oczekiwania tych, którzy chcą porządnie potrenować zimą – mówi Łukasz Charuba, koorydynator Łódzkich Biegów Górskich.

Organizatorzy liczą na duże zainteresowanie imprezą. Niewykluczone, że w przyszłości cykl będzie też zmieniał lokalizacje w ramach kolejnych etapów.

– W Warszawie, a dokładniej w Falenicy, podobny cykl cieszy się dużym zainteresowaniem. Tak samo jest w Krakowie (Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich – red.). Do pierwszej rundy naszego cyklu pozostaje miesiąc, a mamy już ponad 60 zgłoszeń. Dobrze byłoby, gdyby wystartowało 200 uczestników. Liczymy, że pierwszy bieg wyjdzie bardzo dobrze, a później zadziała marketing szeptany – śmieje się Łukasz Charuba.

W niedzielę 29 października odbył się swego rodzaju prolog. Pierwszy etap cyklu zaplanowano na 26 listopada. Warunkiem sklasyfikowania w „generalce” jest udział w 4 z 5 biegów cyklu.

Za każdy bieg uczestnicy otrzymują ilość punktów, zgodną z zajętym miejscem. I tak 1. miejsce wyceniane jest na 1 punkt, 2. miejsce na 2 punkty itd. Biuro zawodów znajdować się będzie w Szkole Podstawowej nr 61 przy ul. Okólnej 183.

Terminarz Łódzkich Biegów Górskich znajdziecie w naszym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce