Studniówka Półmaratonu Warszawskiego


Opublikowane w pt., 14/02/2020 - 13:36

ubileuszowa edycja Półmaratonu Warszawskiego ma być niepowtarzalna. Biegacze po raz 15.  pokonają 21 097 metrów ulicami Warszawy, a start w nocnym biegu półmaratońskim po ulicach lewobrzeżnej Warszawy nastąpi 23 maja o godzinie 20:35 – równo z zachodem słońca.

Warszawa pokaże biegaczom nocne oblicze, a pokonywanie trasy uświetnią pokazy świetlne. Trasa względem zeszłorocznej się nie zmieni, ale start po zmroku powinien dostarczyć biegaczom nowych wrażeń. „Możliwość podziwiania nocnej panoramy stolicy: podświetlonych drapaczy chmur, iluminowanych mostów, majestatycznego Zamku Królewskiego i wielu innych widoków sprawia, że warto uwzględnić ten termin w biegowych kalendarzach” – twierdzą organizatorzy.

#BiegamDobrze od lat towarzyszy imprezom organizowanym przez Fundację „Maraton Warszawski”. To program społeczny angażujący biegaczy w Polsce. To akcja dobroczynna, w ramach której biegacze mogą zapisać się do udziału w imprezie poprzez ścieżkę charytatywną i aktywnie zbierać pieniądze na rzecz wybranej przez siebie fundacji. Z każdym rokiem coraz więcej uczestników decyduje się nadać startowi pozasportowy sens poprzez wybór jednej z dziesięciu organizacji charytatywnych. Podczas rekordowego 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego zebrano aż 900 tys. złotych, które przyczyniły się do realizacji wielu społecznych projektów. Więcej o akcji można przeczytać na stronie http://pzumaratonwarszawski.com/biegamdobrze/.

100 dni do wydarzenia to dobry moment na podjęcie decyzji o starcie i rozpoczęcie przygotowań. Z myślą o tych biegaczach wystartowała akcja #NieZatrzymamSie. Na stronie www.pzupolmaratonwarszawski.com zostały opublikowane plany przygotowawcze zarówno dla debiutantów, jak i bardziej doświadczonych biegaczy.

​​

Plany treningowe uda się zrealizować niemal w całości. Dla części biegaczy półmaraton to jedynie przystanek do maratońskiego celu, który będzie stanowić ukoronowanie biegowego sezonu, dlatego też akcja treningowa #NieZatrzymamSie będzie kontynuowana także po półmaratonie.

Na 15. Półmaraton Warszawski zapisało się już ponad 8 tys. uczestników. Rejestracja trwa na stronie http://pzumaratonwarszawski.com/.

materiał prasowy


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce