Sylwestrowo weszli na Szrenicę. Z kijkami [ZDJĘCIA]

 

Sylwestrowo weszli na Szrenicę. Z kijkami [ZDJĘCIA]


Opublikowane w wt., 07/01/2014 - 13:52

W ostatni dzień 2013 r. członkowie Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking i miłośnicy marszów z kijkami z całej Polski zdobyli Szrenicę. Wyczyn tym ciekawszy, że dokonany zimą i nocą. 

– W wejściu uczestniczyło kilkunastu śmiałków z różnych zakątków Polski. Uczestnicy po dojściu na Szrenicę odpoczywali w schronisku i witali Nowy Rok na górze – relacjonuje Paulina Ruta z PSNW, kierowniczka już drugiej wyprawy nordic walkerów na karkonoski szczyt. – W tym roku sprzyjała nam pogoda, choć na szczycie wcale ciepło nie było. Ale było warto – uzupełnia.    

Jak tłumaczy szefowa PSNW, sylwestrowe zdobycie Szrenicy było rozgrzewką przed I Ogólnopolskim Cyklem Nocnych Zimowych Zdobyć pn. Noc-Zima-Góry 2014. PSNW jest inicjatorem cyklu.

– Będzie on polegał na zdobywaniu przez uczestników najciekawszych szczytów górskich w Polsce, m.in. ponownie Szrenicy, Połoniny Wetlińskiej, Trzech Koron, Skrzycznego i Śnieżki. Każdy uczestnik będzie gromadził określoną ilość punktów, a na koniec zostanie odpowiednio nagrodzony certyfikatem lub odznaką zdobywcy – wyjaśnia Paulina Ruta. Zachęca do wspólnych wspinaczek z kijkami.  

Więcej informacji o cyklu Noc-Zima-Góry 2014 można znaleźć TUTAJ, a także na stronie Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking. Tam także dostępny jest formularz zgłoszeniowy do cyklu.

FestiwalBiegow.pl jest patronem medialnym cyklu Noc-Zima-Góry 2014.

Polecamy!

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce