Szczyrk: 5. Bieg o Złote Kierpce dla biegaczy, smakoszy i miłośników folkloru

 

Szczyrk: 5. Bieg o Złote Kierpce dla biegaczy, smakoszy i miłośników folkloru


Opublikowane w czw., 31/07/2014 - 10:55

W najbliższą niedzielę, 3 sierpnia z okolic skoczni „Skaliste” wystartują zawodnicy 5. Biegu o Złote Kierpce. Pobiegną alejką spacerową nad Żylicą, a dalej zielonym i czerwonym szlakiem na Skrzyczne. W sumie będą mieli do pokonania 6,3km i 763m przewyższeń po, miejscami kamienistym, podłożu.

– Bieg częściowo pokrywa się z trasą narciarską z homologacją FIS. Myślę, że to jest właśnie najtrudniejszy fragment do pokonania, zwłaszcza, że jest on chwilami odkryty. Jednocześnie jednak roztacza się z tego miejsca piękny krajobraz. Widać Jezioro Żywieckie, Babią Górę i inne szczyty Beskidu Śląskiego. Na tle tej panoramy gór dla kontrastu można dostrzec również szyby kopalni – opisuje Jarosław Gniewek, organizator biegu

Po uczcie dla oczu, znajdzie się i coś dla ciała. Na tym biegu na pewno nie zabraknie atrakcji dla smakoszy: 100 kg arbuzów i 50 kg pomarańczy już czeka na biegaczy, a zakupy jeszcze nie są zakończone.

– Na pewno będzie makaron, banany, batony energetyczne, izotoniki, rodzynki i oscypek z żurawiną. Przecież jesteśmy w górach, więc taka typowo góralska przekąska może się cieszyć popularnością. Jako biegacz mogę powiedzieć, że raczej trudno będzie to wszystko zjeść – mówi Jarosław Gniewek, który w zeszłym roku był również... najszybszym zawodnikiem biegu.

Organizatorzy nie ograniczyli liczby uczestników, ale tylko 200 osób może liczyć na pakiet startowy. W tym roku finaliści imprezy otrzymają także drewniany medal, na którym będzie można sobie samodzielnie zapisać miejsce i czas ukończenia biegu. Zgłoszenia będą przyjmowane w dniu imprezy w Amfiteatrze przy ul. Wypoczynkowej. Wpisowe wynosi 35zł.

Po zmaganiach sportowych warto znaleźć tez czas na rozrywkę. W Szczyrku będzie trwał Tydzień Kultury Beskidzkiej. Dwie godziny po dekoracji zwycięzców, na scenie Amfiteatru rozpoczną się pokazy i koncerty zespołów folklorystycznych.

Więcej informacji

IB

fot. organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce