Tatraman - nowe wyzwanie dla triathlonistów

 

Tatraman - nowe wyzwanie dla triathlonistów


Opublikowane w wt., 12/08/2014 - 16:12

Na Kasprowy Wierch można się dostać na różne sposoby. Na turystów czeka kolejka, a zanim się z niej skorzysta, możliwa jest podróż bryczką. Władze miasta rozważają nawet wprowadzenie autobusów pozwalających dotrzeć do dolnej stacji kolejki. Żadne z tych udogodnień nie będzie jednak dostępne uczestnikom Tatraman. Zanim zawodnicy wbiegną na szczyt, będą musieli jeszcze pokonać 2 km Jeziora Czorsztyńskiego i przejechać 100km asfaltową, ale pełną zjazdów i podjazdów techniczną trasę rowerową. Zawody będą wymagające.

– Moim zdaniem najtrudniejszy odcinek zawodów to ok. 20 km biegu. Nie dość, że sama trasa jest wyzwaniem, to jeszcze odbywa się na terenie parku narodowego, gdzie nie bardzo jest dostęp do zawodników. Rezygnujący na tym etapie muszą wrócić do granicy parku o własnych siłach. Już tylko ten fakt powoduje, że Tatraman to selektywna impreza – mówi Lucjan Habieda, komandor biegu.

Pytany o pozostałe etapy trasy opisuje:

– Pływanie jest na samym początku. Wszyscy są jeszcze wypoczęci. Tu wyzwaniem może być temperatura wody, chociaż ostatnio akwen mocno się nagrzał. Trasa rowerowa jest górzysta, ale jej najbardziej wymagające odcinki znajdują się raczej na początku, mniej więcej do 40. kilometra. Z kolei ostatnie 10 km przed metą prowadzi samymi zjazdami.

Podczas zawodów obowiązują limity. Każdy, kto będzie pływał dłużej, niż godzinę lub jechał na rowerze dłużej, niż 7 godzin, będzie musiał zrezygnować z dalszego uczestnictwa w Tatraman. Wymagające etapy można pokonać w rywalizacji indywidualnej lub w 3-osobowej drużynie złożonej z pływaka, kolarza i biegacza.

Zapisy kończą się 21 sierpnia o 22:00 lub wcześniej, jeśli wyczerpie się 150-osobowy limit zawodników. Wpisowe wynosi 700 zł dla indywidualnego triathlonisty i 750 zł dla sztafety. Wysokość wpisowego wynika z tego, że impreza opiera się na prywatnych funduszach organizatorów, a nie sponsorów. Również obszar, na jakim zostaną rozegrane zawody, stanowi wyzwanie logistyczne związane przede wszystkim z bezpieczeństwem przeprowadzenia triathlonu.

Tatraman zaplanowano na 31 sierpnia. Start o godz. 7:00 na plaży w Niedzicy.

Organizator

Regulamin

Zapisy

Trasy

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce