Tokyo, Kyoto, Hong Kong. Gdzie świat biega w lutym?

 

Tokyo, Kyoto, Hong Kong. Gdzie świat biega w lutym?


Opublikowane w wt., 04/02/2014 - 10:27

Tokyo Marathon

Sezon na imprezy biegowe rozpocznie się na dobre w marcu. Wtedy czeka nas wysyp półmaratonów w kraju i kilka dużych imprez na świecie. Luty jest skromniejszy w wydarzenia, które same w sobie są jednak bardzo ciekawe.

W miniony weekend w Japonii przy bezwietrznej pogodzie i we mgle pobiegli uczestnicy Beppu-Oita Marathon. Zwyciężył mniej znany biegacz z Ugandy Abraham Kiplimo, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w karierze rozpoczętej 4 lata temu.  Za nami również mityngi lekkoatletyczne. Swoje minimum kwalifikacyjne przed Halowymi Mistrzostwami Świata w Sopocie wywalczył w Karlsruhe m.in. Marcin Lewandowski. O tym jak sobie radzili nasi zawodnicy pisaliśmy TUTAJ

Co nas jeszcze czeka w lutym?

Zostanie rozegrany maraton w Tokyo. Organizatorzy zaprosili do Japonii szybkich zawodników. Listę otwiera Abel Kirui, srebrny medalista olimpijski z Londynu, dwukrotny mistrz świata z życiówką 2:05. Na starcie stanie również brązowy medalista z mistrzostw w Moskwie Tadese Tola.

Oczy kibiców będą zwrócone na Azję także podczas maratonu w Kyoto i nowego wydarzenia w kalendarzu biegów: maratonu w Butanie. Ten międzynarodowy bieg odbędzie się w kraju, gdzie pod uwagę brany jest wskaźnik Szczęścia Krajowego Brutto. Trasa wiedzie przez tereny małych miejscowości, ale za to kończy się przy majestatycznej budowli obronnej i świątyni Punakha Dzong.

Kolejnym ciekawym azjatyckim biegiem będzie Hong Kong Marathon. Sponsorowana przez Standard Chartered Bank impreza gromadzi rokrocznie średnio ok. 70 000 biegaczy, w tym uczestników biegów towarzyszących – półmaratonu i „dychy”. Wysoka wilgotnośc powietrza, z jaką zmagają się tu biegacze, czyni imprezę jedną z najwolniejszych z dużych maratonów na świecie, a przez to jedną z najtrudniejszych. 

Z kolei w Europie maratończycy pobiegną w Neapolu i Sewilli. W Dubaju będą się zmagać niepełnosprawni lekkoatleci biorący udział w Grand Prix.

16 lutego czwórka Polaków rozpocznie swoją serię pustynnych biegów od startu w Jordanii, a na krajowym podwórku będziemy biegać walentynkowo oraz przyglądać się 58. Halowym Mistrzostwom Seniorów w Sopocie. Zapowiedzi i podsumowania wszystkich tych imprez znajdziecie oczywiście na łamach naszego serwisu.

IB

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce