Utopce przybiorą ludzką postać w Bieruniu i... pomogą!

 

Utopce przybiorą ludzką postać w Bieruniu i... pomogą!


Opublikowane w pon., 05/01/2015 - 09:15

Utopce nie są zbyt sympatyczne i raczej nie zachęcają swoim wyglądem do nawiązania z nimi kontaktu. Nie dość, że są zielone, chude i obślizgłe, to jeszcze zajmują się topieniem ludzi i różnymi złośliwościami. Na szczęście I Bieg Utopca odbędzie się w Bieruniu, a te utopce, które zamieszkiwały Śląsk, były wyjątkowo mało złośliwe. Bywało nawet, że zaprzyjaźniały się z ludźmi i służyły im radą, nie przeszkadzało im to ani topić swoich przyjaciół, ani przybierać ludzką postać, by psocić między ludźmi.

Najbliższą okazję do wcielenia się w postać biegaczy, utopce będę miały 11 stycznia o 10:30. Wtedy bowiem, z rynku w Bieruniu Starym wyruszą uczestnicy trzech biegów. Bieg Utopca odbędzie się na dystansie 17 km i nie będzie łatwy. Jego trasa wiedzie przez liczne podbiegi i zbiegi. Łączna suma przewyższeń wynosi 210m.

Jest to też crossowy bieg zimowy. Limit na dotarcie do mety wynosi 3 godziny. Nieco mniej wymagające będzie pokonanie 5-kilometrowego dystansu biegu towarzyszącego i nordic walking.

Bieg został zorganizowany z myślą o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, dlatego cały przychód z biegu trafi właśnie na konto tej organizacji (w naszym KALENDARZU IMPREZ znajdziecie pozostałe biegi orkiestrowe, a jest ich niemało).

Zapisy internetowe na bieg w Bieruniu już się zakończyły, ale dziś nastąpi weryfikacja listy i zapewne pojawi się kilka wolnych miejsc. Organizatorzy dopuszczają również możliwość zgłoszenia w dniu zawodów, ale trzeba się liczyć z tym, że zabraknie pakietów startowych. Wpisowe wynosi 25 zł, ale można wpłacić więcej, a osoba, która wpłaci najwięcej pobiegnie z numerem 1, nawet jeśli będzie utopcem.

Bieg Utopca w naszym KALENDARZU IMPREZ.

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce